Warszawa

Prezenty komunijne

Prezenty komunijne

Redaktorzy rozpisują się ile trzeba wydać pieniędzy, by zadowolić ośmiolatka. A my postanowiliśmy spróbować odnaleźć prezenty, które również uszczęśliwią nasze pociechy, przy okazji nie rujnując domowego budżetu.


Biblia lub książka
Dziecięcy rynek wydawniczy jest dziś szalenie bogaty, a książka jest prezentem niezwykłym. Również Biblia jest dostępna w pięknych i ciekawych edycjach  przeznaczonych specjalnie na ten wyjątkowy dzień. Nowoczesne gadżety za kilka lat będą już przeżytkiem, a książka czy Biblia, do których możemy wpisać ciekawą dedykację, na zawsze pozostanie na naszej półce. Natomiast z książek godne polecenia są zarówno klasyczne baśnie - pięknie wydane, jak i wszelkiego rodzaju encyklopedie, słowniki. Prezent ten nadaje się zarówno dla dziewczynek jak i chłopców.


Medalik lub biżuteria
Jubilerzy mają ciekawą ofertę przygotowaną specjalnie dla najmłodszych. Oczywiście to prezent głównie dla dziewczynek. Jeśli bohaterka ma przekłute uszy z pewnością ucieszy się z kolczyków. Do nich można dopasować wisiorek, łańcuszek, bransoletkę.


Zegarek
To propozycja zarówno dla dziewczynek jak i chłopców. Nowoczesny zegarek dziecięcy charakteryzuje się bogatą kolorystyką i przejrzystymi cyferblatami, dzięki którym dziecko z łatwością odczyta aktualną godzinę. Współczesne zegarki dla najmłodszych posiadają wodoszczelne koperty, co pozwala na pranie ich w pralce w temperaturze do 40 stopni. Symboliczny pierwszy zegarek to praktyczny upominek, który z pewnością dostarczy dziecku wiele radości i zostanie przez nie na długo zapamiętany.


Zajęcia dodatkowe
Ciekawą propozycją prezentu będzie wykupienie dziecku kursu dostosowanego oczywiście do jego zainteresowań. Dla małej malarki można poszukać czegoś w ofertach muzeów, a dla sportowca – może letni kurs żeglarstwa? Prezent przecież nie musi być czymś materialnym. Zapewnijmy naszym pociechom wspaniałe przeżycia, rozbudźmy w nich pasje, które będą potem przez lata rozwijać.


Aparat fotograficzny
Sztuka fotografii zachwyci z pewnością niejednego ośmiolatka. Można na pierwszy aparat wybrać model tradycyjny z filmem, albo pokusić się o zakup aparatu cyfrowego. Drugi model jest o tyle ciekawszy, że za liczne próby bardziej lub mniej udanych zdjęć, nie będziemy zmuszeni płacić, tak jak w przypadku tradycyjnych filmów. Kupując taki sprzęt musimy jednak pamiętać, aby wybrać model, którego obsługa nie jest zbyt skomplikowana. Zachęcając dziecko do robienia zdjęć, rozwiniemy w nim umiejętność obserwacji otaczającego świata i dostrzegania jego piękna.

 

Gry

Gry od zawsze były ciekawym prezentem i to zarówno te tradycyjne – planszowe, jak i komputerowe czy gry na konsole. Są one bardzo dobre dla rozwoju dzieci - zachęcają do kreatywności i współpracy, uczą poszanowania przyjętych norm, uczą zarówno wygrywania, jak i przegrywania. Wybierając grę pamiętajmy, by dostosować ją do wieku dziecka.
A jeśli będziemy chcieli wydać większą sumę możemy kupić konsolę - jej cena zależy od wyposażenia.

 

Bohaterom majowych uroczystości z pewnością sprawi przyjemność także rower, telefon komórkowy, być może laptop.


Wybierając prezent zastanówmy się co da dziecku prawdziwą radość, zabierze go do krainy wyobraźni, rozwinie jego umiejętności, a co będzie gadżetem, którym owszem dziecko przez pierwszy tydzień będzie się przechwalać, by potem odłożyć go na półkę i o nim zapomnieć.
Komunia od zawsze była okazją do obdarowania dziecka czymś wyjątkowym, czego tak zwyczajnie rodzice, by mu nie kupili. Wybierając prezent pamiętajmy, że te najwspanialsze są od serca i to one mają największą wartość.
 

Agnieszka Liszyńska, CzasDzieci.pl

 

Komentarze

jak nie ma nic nowego? Mnie bardo podobał się pomysł zajęć dodatkowych. Zamiast laptopa można wykupić dziecku rok nauki angielskiego w pobliskiej szkole językowej albo 12 miesięcy zajęć karate itp, itd. Mądrzej, zdrowiej i ORYGINALNIE

dodany: 2013-04-30 20:23:07, przez: Zadowolona

Cóż, prawda jest taka że przypuszczalnie dziecko bardziej zapamięta łańcuszek-medali od ukochanej babci niż konsolę. Standardowe prezenty komunijne jakie są co roku-chyba każdy wie. Szpan i raczej niewychowawcze wydawanie pieniędzy na laptopy, konsole itp

dodany: 2013-04-25 13:48:09, przez: Piotr

też tak uważam, a na pierwszym miejscu jest teraz laptop, tablet, konsole itp

dodany: 2013-04-18 13:15:27, przez: kaja

Nic ciekawego w artykule nie ma - Biblia, komórka, rower, konsola, zegarek, aparat to nie odkrycie Ameryki. Powielenie pomysłów innych i tyle

dodany: 2013-04-16 15:52:00, przez: Misia

Przeczytaj również

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć