Warszawa

10 prezentów których nie lubimy dostawać na Święta

10 prezentów których nie lubimy dostawać na Święta

Dziś lekko z przymrużeniem oka i na wesoło przygotowaliśmy dla Was listę 10 najbardziej nietrafionych prezentów na Święta. Znajdziecie na niej Wasz? Sprawdźcie!

 

Mówi się, że z każdego upominku powinniśmy się cieszyć. W końcu ktoś kto nam je podarował kupując je myślał właśnie o nas. Jednak czy zdarzyło Wam się dostać zupełnie nietrafiony prezent i zamiast się cieszyć byliście nim rozczarowani a potem co gorsza próbowaliście go „przekazać” dalej innej osobie? Chyba każdy z nas ma na swoim koncie taka wpadkę, prawda? Byliście obdarowanymi czy darczyńcami? Dziś lekko z przymrużeniem oka i na wesoło przygotowaliśmy dla Was listę 10 najbardziej nietrafionych prezentów na Święta. Znajdziecie na niej Wasz? Sprawdźcie!

 

1/10
1/10
Perfumy

Bardzo rzadko są trafionym pomysłem, zwłaszcza jeśli kupujący kieruje się własnym gustem a nie preferencjami zapachowymi osoby, której chce je podarować. I tak - w najlepszej opcji wylądują w rękach innej osoby jeśli obdarowany zechce go „pchnąć dalej”. W najgorszym scenariuszu będą służyły jako odświeżacz do pokoju czy toalety.

2/10
2/10
Krem na zmarszczki/Środki higieny

Mężczyzna kupujący takie prezenty swojej żonie zdecydowanie może jej się srogo narazić. Mimo dobrych intencji wybranka serca kobieta zawsze nadinterpretuje sobie takie upominki myśląc „ czy według niego wyglądam staro?”.  Ze środkami higieny jest jeszcze gorzej, bo to także zbyt silna sugestia. Lepiej więc nie prowokować złej atmosfery w Święta ;)

3/10
3/10
Pieniądze w kopercie

Święta kojarzą się z pięknie opakowanymi prezentami leżącymi pod choinką. Koperta więc średnio się wpisuje w tą tradycję. Podarowanie upominku pieniężnego nie ma w sobie absolutnie nic ze świątecznej magii.

4/10
4/10
Alkohol

Jest dobrym podarunkiem na wesele czy imieniny, jednak w kontekście Świąt Bożego Narodzenia taki podarek średnio wpisuje się w tradycję... nie wspominając o dobrych obyczajach i odrobinie taktu.

5/10
5/10
Buty

Według  przesądu obuwie kupione ukochanej osobie jako prezent wróży koniec związku. Według niego bowiem ukochana osoba w nich od nas...odejdzie! Lepiej więc dmuchać na zimne ;)

6/10
6/10
Odkurzacz/nowoczesny mop obrotowy/zestaw noży

Myśl z męskiego punktu widzenia jest taka „ chcę ułatwić żonie domowe obowiązki”. Kobieta zaś dostając jako prezent mop czy odkurzacz myśli „czy on sugeruje, że za mało sprzątam?!”. Komplet noży zaś choć jest upominkiem praktycznym to jednak mało urokliwym... i po prostu źle się kojarzy. Suma sumarum to zdecydowanie mało romantyczne podarki. Panowie – dobra rada, wystrzegajcie się ich jak ognia!

7/10
7/10
Skarpetki

Ludzie dzielą się na tych, którzy zawsze lubią je dostawać w świątecznej paczce i na tych, którzy dostając je od bliskich rok rocznie reagują na ich widok wręcz alergicznie. To jeden z tych prezentów pod hasłem „przyda się”. Jeśli są naprawdę ciepłe niczym zimowe bamboszki i w klimacie świątecznym na wesoło np. z dzwoneczkami na kostce czy w kształcie głowy renifera czy Mikołaja jest nawet zabawnie. Jednak czarne bawełniane skarpetki wieją po prostu nudą!

8/10
8/10
Pakiet na siłownię/ Zabiegi wyszczuplające

Niezależenie czy podaruje go mąż zonie czy żona mężowi przesłanie jest czytelne „on/ona uważa mnie za osobę nieatrakcyjną”. Taki pomysł więc jest dość słaby i zbyt sugestywny. Chyba,... że druga strona wyraźnie sobie takiego prezentu zażyczyła. Wtedy jak najbardziej TAK!

9/10
9/10
Bielizna

Mężczyźni kupując taki upominek ukochanej kobiecie kierują się albo sercem, albo...własną fantazją! A ta często ich ponosi ;) jakby tego było często nie znają do końca rozmiaru swej wybranki. Efekt końcowy bywa więc nierzadko totalną katastrofą!

10/10
10/10
Pidżama

Tu jest podobnie jak z ubraniami. Jeśli ktoś ma chęci kupna komuś pidżamy nie znając do końca gustu osoby, a dokonując zakupu pod pretekstem „żeby była ciepła i wygodna” często nie jest to trafiony prezent. Egzemplarze przywodzące na myśl modę „szpitalną”chyba każdy z nas zaliczył. O zgrozo!

Przeczytaj również

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć