Warszawa

Jak zadbać o edukację dziecka? Wybierz Szkołę Matematyki Online "Szóstka"

Jak zadbać o edukację dziecka? Wybierz Szkołę Matematyki Online "Szóstka"

Pandemia koronawirusa wymusiła wiele zmian w codziennym funkcjonowaniu. Objęły one nie tylko świat dorosłych, ale też dzieci. To one w dużej mierze poniosą konsekwencje niedoskonałej nauki zdalnej. Zobacz, co możesz zrobić jako rodzic, by pomóc swojemu dziecku.

 

Matematyka – zaległości, których nie da się nadrobić

 

Nauka matematyki w szkole opiera się na stałym wykorzystywaniu zdobytej wcześniej wiedzy. Tu każde niedociągnięcie pociąga za sobą lawinę. O ile przy nauce historii można nie nauczyć się jednego tematu i nie wpłynie to na opanowanie dalszej części materiału, z matematyką jest inaczej. Nie da się policzyć pola kwadratu, nie znając tabliczki mnożenia. Tym bardziej nie da się przeprowadzić bardziej skomplikowanych obliczeń. Niestety pandemia mocno zachwiała ciągłością nauki w szkołach. Wielu uczniów wejdzie w nowy rok szkolny z zaległościami. To między innymi do nich skierowana jest oferta Szkoły Matematyki Online „Szóstka”.

 

Matematyka online czy korepetycje stacjonarne

 

Zdecydowanie online. Nadchodzący rok szkolny będzie obfitował w różnego rodzaju nieprzyjemne niespodzianki związane z epidemią koronawirusa. Raczej nie można się spodziewać, że zniknie on tak nagle, jak nagle się pojawił. Stacjonarne zajęcia mogą być w każdej chwili przerwane choćby koniecznością odbycia kwarantanny przez edukatora lub dziecko. Zajęcia online gwarantują ciągłość bez względu na sytuację epidemiologiczną.

 

Są też bardziej praktyczne aspekty takiego rozwiązania. Nauka online wyklucza konieczność wychodzenia z domu i dowożenia dziecka na zajęcia, co często jest sporym problemem logistycznym, szczególnie w małych miejscowościach. Odpada konieczność stania w korkach lub korzystania z komunikacji publicznej.

Nie bez znaczenia jest aspekt finansowy. Nauka przez internet jest tańsza niż lekcje stacjonarne. Intuicyjna platforma do nauki i aktywny chat są dla dzieci czymś naturalnym, bliskim, z czym spotykają się na co dzień. W czasie lekcji nauczyciel utrzymuje kontakt wzrokowy z uczniami, porozumiewa się z nimi za pomocą mikrofonu. Swobodna atmosfera zamienia naukę w internetową zabawę.

 

Matematyka z "Szóstką" – daj swojemu dziecku szansę

 

Oferta Szkoły Matematyki Online „Szóstka” skierowana jest do dwóch grup uczniów. Pierwsza to uczniowie potrzebujący wsparcia w gruntownym opanowaniu materiału. Druga to uczniowie uzdolnieni, których możliwości wybiegają daleko poza program szkoły. Dotychczas szlifowali oni swoje talenty matematyczne, uczestnicząc w szkolnych kołach zainteresowań, ale z dużą dozą prawdopodobieństwa zajęcia takie będą w tym roku zawieszone, by zminimalizować ryzyko zakażenia koronawirusem.

 

Zajęcia w „Szóstce” prowadzone są w małych, kilkuosobowych grupach. Takie rozwiązanie zmniejsza stres, jaki pojawia się przy nauce indywidualnej. Dodatkowo obecność innych uczniów jest motywacją do osiągania lepszych wyników. Pozytywne wyniki w nauce obserwowane są zarówno u uczniów nadrabiających braki, jak i tych, którzy chcą wyjść poza program. Uczniowie wybitnie zdolni mają szansę wcześniej poznać pojęcia matematyczne, których nie wprowadza się na etapie nauczania w szkole podstawowej, rozwinąć kompetencje matematyczne i przygotować się do nauki w najlepszych liceach i technikach, a w późniejszym czasie z powodzeniem studiować na kierunkach ścisłych.

 

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: https://szostkaonline.pl/

Przeczytaj również

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć