Warszawa

Tatulczyk Moniuszko
PATRONAT CzasDzieci.pl

Tatulczyk Moniuszko

od 6 do 8 lat
ISBN: 9788322451076

Oto sławny Tatulczyk Moniuszko.
On Ci powie swój sekret na uszko:
kim był, co jadł i dla kogo tworzył –
opery świat przed Tobą otworzy!

 

Dlaczego Stanisław Moniuszko nazywał siebie „tatulczykiem”? Kim był? Dla kogo tworzył? Odpowiedź znajdziemy w wierszowanej biografii, która przybliży dzieciom (i nie tylko!) postać sławnego polskiego kompozytora, o którym większość z nas wie stanowczo za mało. Opowiedziana i zilustrowana z przymrużeniem oka historia ojca polskiej opery w pigułce.

Kup teraz

Recenzje książki (Tatulczyk Moniuszko)

Dlaczego nazywany był "tatulczykiem"?

Uchwałą Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej rok 2019 został ogłoszony Rokiem Stanisława Moniuszki. W tym roku bowiem przypada 200. rocznica urodzin wybitnego kompozytora, dyrygenta, organisty, pedagoga, ale przede wszystkim ojca polskiej opery narodowej.

 

Aby uczcić pamięć wybitnego Polaka i przybliżyć najmłodszym czytelnikom postać muzyka, nakładem Polskiego Wydawnictwa Muzycznego ukazała się ostatnio NIEZWYKŁA i WYJĄTKOWA książka "Tatulczyk Moniuszko, czyli rymowana biografia ojca polskiej opery" Katarzyny Huzar- Czub.

 

Pięknie wydana i oryginalnie ilustrowana przez Martę Ruszkowską książka w przystępny, wierszowany i zabawny sposób opisuje życie i twórczość wybitnego kompozytora, który urodził się w polskiej rodzinie szlacheckiej o patriotycznych tradycjach i tworzył ku pokrzepieniu serc Polaków zniewolonych przez zaborców.

W czasie lektury tej fantastycznej książki młodzi czytelnicy poznają wiele ciekawostek z życia kompozytora, m.in. dlaczego nazywany był "tatulczykiem".

Książkę czyta się z prawdziwą przyjemnością, a jednocześnie stanowi ona wspaniałą zachętę do dalszego poznawania biografii kompozytora i jego ponadczasowych operowych arcydzieł.

 

Gorąco polecam!


Lubisz CzasDzieci.pl?  Polub nas na Facebooku!

Komentarze

Warto zobaczyć