Warszawa

15 powodów dlaczego dzieci kochają Święta

15 powodów dlaczego dzieci kochają Święta

Wbrew pozorom dzieci nie kochają Świąt jedynie za prezenty, które przynosi Mikołaj. To tylko dodatek, choć bardzo dla nich ważny. Dla maluchów powodów, za które kocha się Święta jest dużo więcej i wiele z nich nie jest oczywistych. Jak dzieci postrzegają Boże Narodzenie i co w nim się dla nich liczy?

 

Za co dzieci kochają Święta? Zobaczcie!

 

1/15
1/15
Dom wygląda jak z bajki!

Udekorowany masą światełek, błyszczących i kolroowych dekoracji, bałwanków, reniferów czy Mikołajów dom w tym wyjątkowym okresie wygląda magicznie i zupełnie inaczej niż w pozostałe dni w roku.

2/15
2/15
Zapach, który unosi się w całym domu

Zapach świeżego świerku, świątecznych wypieków, gorącej czekolady, kompotu z suszu czy zupy grzybowej. Celebracja Świąt „nosem” sprawia, że są jeszcze piękniejsze!

3/15
3/15
Wspólne kucharzenie

Maluchy kochają pomagać rodzicom w kuchni, zwłaszcza w wypiekach kiedy to mogą ukradkiem podkradać słodkie składniki czy oblizywać łyżki czy naczynia z lukru.

4/15
4/15
Gorąca czekolada z piankami

Amerykański zwyczaj, który wiele rodziców wprowadziło „pod własną strzechę”. Dzieci kochają słodkości, a jeśli do tego są one podane na ciepło w pięknym kubku z Mikołajem czy Bałwankiem przyjemność z pałaszowania jest jeszcze większa.

5/15
5/15
Zimne ognie

Zapalanie ich na tarasie czy w ogródku, kiedy zimno szczypie w nos, niebo rozbłyska masą gwiazd, a wszyscy się radują to także coś, co w świadomości dzieci ma wielkie, choć bardzo symboliczne znaczenie.

6/15
6/15
Zwierzęta mówią ludzkim głosem

Wiele dzieci często nie śpi, bo czeka aż ich ulubione zwierzaki do nich w tym dniu przemówią i choć tak się nie wydarza to wyczekiwaniu na tą chwilę towarzyszy nutka magii.

7/15
7/15
Dekorowanie choinki

Ubieranie choinki to prawdziwa przyjemność dla dzieci. Dużo radości sprawia im także własnoręczne wykonywanie dekoracji, a jeśli do tego na drzewku zawisną słodkie pierniki czy czekoladowe cukierki przyjemność z ich potajemnego pałaszowania sprawia, że Święta są jeszcze fajniejsze!

8/15
8/15
Atmosfera Świąt

Chyba wszyscy kochają Święta także i za to, że wokół panuje atmosfera radości, znikają wszelkie spory, wszyscy są dla siebie milsi i bardziej uśmiechnięci. Dzieci jak wiadomo są doskonałymi obserwatorami, więc także to zauważają.

9/15
9/15
Czekanie na pierwszą gwiazdkę

Jej wypatrywanie na niebie to prawdziwe przeżycie, a ten kto ja pierwszy zobaczy ma poczucie dumy i spełnienia oraz wielkiej radości.

10/15
10/15
Zabawa w śniegu

Nie bez powodu często mówi się „oby tylko Święta były białe”. Śnieg sprawia, że taki zimowy pejzaż jest jeszcze piękniejszy, a lepienie bałwana, walka na śnieżki czy robienie w śniegu „aniołków” to wspomnienia bezcenne dla każdego dziecka i na długo kojarzone właśnie z tym wyjątkowym czasem w roku.

11/15
11/15
Dekorowanie pierników

Zdobienie ludzików, choinek czy reniferów z piernika kolorowym lukrem to prawdziwa zabawa. Można dać się ponieść fantazji i dać upust swym ukrytym talentom, a słodkie perełki i posypki sprawiają, że dekorowanie jest jeszcze przyjemniejsze.

12/15
12/15
Pisanie listów do Świętego Mikołaja

Chyba każdy takowe pisał jako mały szkrab. Dzieci to kochają i głęboko wierzą, że to właśnie dzięki listowi do Mikołaja on spełnia ich prośby co do prezentów materialnych...lub także i tych niematerialnych.

13/15
13/15
Miasto tonie z kolorach

W każdym oknie widać światełka z choinki, a osoby mieszkające w domach dekoruje też ogródki np. podświetlonymi reniferami ciągnącymi sanie czy Mikołajami wspinającymi się na komin. Centrum miasta zaś to już serce wszelkich dekoracji, więc spacer po nim wprawia dzieci w zachwyt i na długo zostaje w pamięci.

14/15
14/15
Świąteczne filmy

Kto ich nie kocha? I nie ma znaczenia czy są animowane czy nie. Oglądają je wszyscy!

15/15
15/15
Prezenty!

Ich odpakowywanie to prawdziwa frajda i masa emocji!

Przeczytaj również

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć