Warszawa

15 powodów dlaczego kochamy Święta jeszcze bardziej, kiedy mamy dzieci

15 powodów dlaczego kochamy Święta jeszcze bardziej, kiedy mamy dzieci

Kiedy na świat przychodzą dzieci wszystko się zmienia, zwłaszcza podczas magicznego okresu jakim są Święta Bożego Narodzenia.

 

To dzięki pociechom wracamy do wspomnień z dzieciństwa i odkrywamy je na nowo, w zupełnie innym wymiarze. Niektóre tradycje się zmienią, inne pozostaną te same. To, w jaki sposób przekażemy je naszym potomkom zależy wyłącznie od nas. Jedno jest pewne – Święta z dzieckiem są jeszcze piękniejsze i wnoszą do celebrowania tego wyjątkowego czasu szczególną wartość.

 

Dlaczego kochamy Święta jeszcze bardziej kiedy mamy dzieci? Sprawdźcie!

 

1/15
1/15
Święta nie muszą być perfekcyjne

Często to, na czym skupialiśmy uwagę zanim dzieci przyszły na świat przestaje mieć znaczenie. Dzieci podczas wieczerzy wigilijnej mogą się pobrudzić ( a gdy są bardzo małe nawet i innych), w pokoju zrobi się bałagan po rozpakowywaniu prezentów, a do tego może być głośno. Nie wszystko musi być idealne, a właśnie w tych niedoskonałościach jest największy urok.

2/15
2/15
Stworzenie własnej tradycji

Może to być cokolwiek co przyjdzie nam do głowy. Można ułożyć wierszyk na temat Gwiazdki czy  rodzinnej piosenki o zimie, wykonać piernikowego ludzika, który zawiśnie na choince czy zrobić własnoręcznie jakieś dekoracje. Wszystko zależy od naszej kreatywności!

3/15
3/15
Szopka w szkole

Nie ma nic piękniejszego niż podziwianie swego dziecka podczas świątecznego przedstawienia w szkole czy przedszkolu. Uczucie dumy i wzruszenia jest w takiej chwili bezcenne.

4/15
4/15
Upominki w skarpecie

Może nie jest to nasza rodzima tradycja, ale jakże urocza. Upominki dla najmłodszych wiszące nad kominkiem to obrazek widywany często w książkach dla dzieci. Mając pociechy sami chcemy je wcielić w życie.

5/15
5/15
Czekoladowe łakocie na choince

To coś, co wielu z nas pamięta z czasów dzieciństwa. Podjadanie ich w tajemnicy przed rodzicami było jak tradycja. A jakby tak wcielić ten zwyczaj w czym i dać swoim dzieciom odczuć moc zabawy jaka się za tym kryje? Nawet, jeśli finalnie choinka zostanie cała „ogołocona” ;)

6/15
6/15
Widok dzieci rozpakowujących prezenty

Jest bezcenny, a wzruszeń w takiej chwili jest co niemiara. Przypominamy sobie jak sami z ekscytacją otwieraliśmy podarki od Mikołaja wiele lat temu.

7/15
7/15
Własnoręcznie robione bombki i łańcuchy

Kto z nas ich nie robił w szkole? Przy dzieciach możemy wrócić do tej tradycji i wspólnie cieszyć się jej urokiem. Takie dekoracje zawieszone potem na domowej choince będą miały o wiele większą wartość niż te sklepowe.

8/15
8/15
Kalendarz adwentowy

Każdy z nas go miał jako dziecko i z wielkimi emocjami czekał co kryje się pod danym okienkiem. Posiadając dzieci wiele osób przypomina sobie o tej pięknej tradycji i ją pielęgnuje.

9/15
9/15
Oglądanie świątecznych bajek

Komedie, które pojawiają się o tej porze roku w telewizji to jedno, a bajki to zupełnie coś innego. Wielu z nas o nich już zapomniało. Dzięki dzieciom na pewno odświeżmy sobie pamięć.

10/15
10/15
Wykonywanie pierniczków

Wspólne pieczenie i późniejsze dekorowanie pierników to coś, co kochają dzieci, a my dzięki nim chętnie wracamy do tradycji ich zdobienia według własnego pomysłu.

11/15
11/15
Robienie "aniołków" na śniegu

Kiedy na ziemi leży biały puch takiej przyjemności nie odmówi sobie nawet dorosły.

12/15
12/15
Poczęstunek dla Mikołaja

Dzieci wierzą, że prezenty przynosi nikt inny jak Święty Mikołaj. Zostawiając mu dzbanek mleka i marchewki dla reniferów, które potem magicznie znikną może stać się miłą, choć zapożyczoną tradycją, którą pokochają także dorośli.

13/15
13/15
List do Świętego Mikołaja

Pisaliśmy go jako dzieci, teraz piszą je nasze pociechy. Ich przeczytanie często uświadamia nam więcej niż byśmy się tego spodziewali.

14/15
14/15
Zabawa śnieżkami

Pod warunkiem oczywiście, że Święta są „białe”. Raczej nie bawimy się w śnieżkowe wojnę czy nie lepimy bałwana na podwórku w dorosłym życiu. Wszystko się zmienia, gdy mamy dzieci. Wtedy i my odnajdujemy w sobie cząstkę dziecka.

15/15
15/15
Gorąca czekolada z piankami

Dzieci ją kochają pić, zwłaszcza podczas Świąt. A my? Nie ukrywajmy, że dzięki nim mamy wymówkę, by na chwilę odpuścić dietę ;)

Przeczytaj również

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć