Warszawa

10 prezentów, których rodzice nie znoszą, a dzieci kochają!

10 prezentów, których rodzice nie znoszą, a dzieci kochają!

Dzieci kochają Święta z wielu powodów. Jednym z nich są prezenty od Mikołaja, których otwieranie zawsze wywołuje uśmiech i masę radości.

 

Niestety nie zawsze z takim samym entuzjazmem przyjmują owe podarki dla swoich pociech rodzice. Niektóre z nich potrafią przyprawić o prawdziwy zawrót głowy. Brudzą, nie nadają się do wieku czy są po prostu niebezpieczne. Zakup zwierzątka dla dzieci przez innych członków rodziny to już prawdziwe szaleństwo i spore ryzyko.

 

Jakich upominków od Mikołaja nie kupować dzieciom, jeśli nie chcemy, aby ich rodzice w Święta mieli„ burzowe” miny? Zobaczcie!

 

1/10
1/10
Bębenek

Maluchy ubóstwiają uderzać w przedmioty. Może to być cokolwiek. Kupując jednak bębenek można mieć pewność, że przypadnie dziecku na tyle do gustu, że będzie go używać non stop. Jeśli dla starszych dzieci Mikołaj przyniesie zestaw perkusyjny w zestawie powinny się znaleźć dodatkowo zatyczki do uszu dla rodziców ;)

2/10
2/10
Niebezpieczne zabawki

Popularne gadżeciarskie prezenty jak elektryczne deskorolki, drążki do skakania czy rower jednokołowy oznaczają dla rodziców jedno – nieustającą trwogę o bezpieczeństwo ich pociechy. Ryzyko upadku czy wybicia sobie zębów jest tu spore, więc lepiej od razu podarować w prezencie kask i ochraniacze.

3/10
3/10
Zwierzątko

To bardzo ryzykowny prezent i lepiej decydując się na jego kupno znać preferencje rodziców, a przede wszystkim dziecka co to typu czy nawet koloru zwierzęcia. Zdecydowanie lepiej jednak zostawić decyzję o kupnie takie prezentu rodzicom.

4/10
4/10
Słodycze

Rodzice zwykle starają się pilnować, żeby dzieci nie jadły zbyt wiele słodyczy. Jednak kiedy otrzymają od rodziny wielki słoik z łakociami trudno im powiedzieć, aby z niego nie skorzystały. Reakcją na limity w jedzeniu słodyczy jest płacz, a przecież nikt nie chce, aby dziecku towarzyszyły takie emocje w Święta!

5/10
5/10
Piasek kinetyczny

To prawdziwa frajda dla dzieci, jednak jego używanie wiąże się ze sporym bałaganem i choć znacznie łatwiej go usunąć z powierzchni niż ten tradycyjny to bałagan chcąc nie chcąc i tak się zrobi.

6/10
6/10
Zestawy zawierające wiele małych elementów

Niezależnie od tego co to jest (zestaw koralików, gry planszowe z pionkami czy drobne klocki) skutek po otwarciu pudełka jest taki, że części dosłownie turlają się po całym domu. Do tego jest ryzyko, że mniejsze dzieci mogą połknąć małe elementy.

7/10
7/10
Farby do malowania

W przypadku tych dedykowanych najmłodszym często kończy się tak, że farba ląduje wszędzie tylko nie na papierze. Do tego maluchy malują rączkami, więc zabawa choć jest przednia to dla rodziców oznacza masę sprzątania i mycia pokrytego farbą brzdąca.

8/10
8/10
Zabawki nie przystosowane do wieku dziecka

Dziadkowie czy wujostwo często kupują prezenty, które niestety pójdą na jakiś czas w odstawkę, jeśli dziecko jest jeszcze za małe, by ich używać. Ze względów bezpieczeństwa.

9/10
9/10
Instrumenty muzyczne

Pianinko, harmonijka, tamburyn oznaczają dla rodziców jedno – niezwykle głośne Święta!

10/10
10/10
Zabawki na baterie

Czasami zabawki dostępne w sklepach nie mają baterii startowych. Dając taki podarunek dziecku maluch się z nim bawić bo produkt zwyczajnie nie działa. Jeśli rodzice mają w domu jakiś zapas – sytuacja jest uratowana. Jeśli jednak nie – raczej nikt nie wybierze się do sklepu w Wigilijny wieczór, a niedziałająca zabawka zamiast przyjemność może powodować frustrację u dziecka.

Przeczytaj również

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć