Warszawa

20 sposobów na to, jak mieć najlepsze Święta pod słońcem

20 sposobów na to, jak mieć najlepsze Święta pod słońcem

Święta to wyjątkowy czas w roku. Spotkania z rodzinną, wspólne kolędowanie, ubieranie choinki, celebrowanie przy wigilijnym stole, rozpakowywanie prezentów od Mikołaja.

 

Atmosfera pojednania, jedności, miłości i ogromnej radości napełniającej serca sprawia, że Święta Bożego Narodzenia są magiczne i niepowtarzalne. Czy można jednak uczynić je jeszcze wspanialszymi, by pamiętać je na długie lata? Oczywiście, że tak!


Zobaczcie jak w prostych krokach możecie zrobić, aby Wasze Święta były najcudowniejsze na świecie!

 

1/20
1/20
Wybierz się na zimowy spacer z rodziną jak spadnie śnieg

Po drodze ulepcie bałwana, natrzyjcie sobie nosy śniegiem, złapcie płatki śniegu na język, zróbcie walkę na śnieżki i koniecznie wykonajcie "aniołki" na śnieżnym puchu.

2/20
2/20
Urządź dzień wspólnego pieczenia ciast

Możesz to zrobić z rodziną czy przyjaciółmi. Ważne jest to, aby czas w kuchni nie tylko zaowocował smacznymi wypiekami, ale także pełną radości atmosferą podczas wspólnego „kucharzenia”.

3/20
3/20
Zagraj z rodziną lub przyjaciółmi w świąteczne kalambury

Zagadkami mogą być nie tylko kultowe symbole świąt, ale też nieśmiertelne świąteczne filmy np. „Kevin sam w domu”, „Grinch” czy „W krzywym zwierciadle” z rodziną Griswaldów.

4/20
4/20
Zaproś naturę do domu

Zamiast kupować Świąteczne dekoracje ze sklepów spróbuj przyozdobić dom naturalnym gałązkami igliwia, szyszkami i oczywiście jemiołą. Możesz je też wykorzystać do ozdobienia prezentów.

5/20
5/20
Postaw świąteczne świece i lampiony w wielu punktach w domu

Ich blask sprawia, że w domu robi się cieplej i przytulniej.

6/20
6/20
Zaskocz znajomego lub sąsiada ofiarując własnoręcznie zrobione pierniki

Taki mały gest na pewno wywoła uśmiech na twarzy zaskoczoną w ten sposób osobę, a to najcenniejszy prezent jaki możemy otrzymać w podziękowaniu za podarek. Do tego ich przygotowywanie jest samą przyjemnością, a aromat jaki unosi się w domu kiedy się pieką w piekarniku – bezcenny.

7/20
7/20
Wybierz się na pasterkę

Wspólne śpiewanie kolęd z chórem i masą osób celebrujących ten wyjątkowy dzień sprawia, że  jeszcze bardziej odczuwamy atmosferę jedności i pojednania.

8/20
8/20
Załóż ciepłe kapcie i spróbuj nowego "zimowego" hobby

Może to być np. szydełkowanie, robienie na drutach, robienie figurek czy dekoracji z drewna lub wykonywanie świątecznych stroików.

9/20
9/20
Posłuchaj kolęd w wykonaniu nieśmiertelnych gwiazd

Klasyczne świąteczne utwory wykonywane przez takie gwiazdy jak Frank Sinatra, Ray Charles czy Nat King Cole wprawiają w dobry nastrój każdego.

10/20
10/20
Zrób świątecznego grzańca

Jego aromat na bazie pomarańczy, miodu, cynamonu i goździków wypełni cały dom wnosząc w niego iście świąteczny klimat.

11/20
11/20
Zgłoś się jako wolontariusz

Można to zrobić np. pomagając w schroniskach dla bezdomnych. Dzięki temu można dać coś z siebie dla innych podczas tego wyjątkowego czasu w roku.

12/20
12/20
Zaplanuj prezenty z wyprzedzeniem

W ten sposób unikniesz kupowania w pośpiechu przypadkowych podarunków, a skupisz się wyłącznie na tych „od serca”.

13/20
13/20
Przyrządź sobie aromatyczną kawę lub czekoladę na gorąco

W internecie czy magazynach możesz znaleźć tysiące przepisów na tego rodzaju ciepłe napoje z wykorzystaniem rozgrzewających przypraw np. imbiru, cynamonu, chili czy kardamonu.

14/20
14/20
Zrób stroik świąteczny na drzwi wejściowe

Dzięki temu poczujesz ciepło świąt już na samym progu. Własnoręczne wykonanie zaś da ci dużo satysfakcji widząc wrażenie, jakie dekoracja robi na gościach.

15/20
15/20
Wybierz się na świąteczny kulig

To nie lada gratka nie tylko dla dzieci, ale i dorosłych. Kulig na wielkich saniach ozdobionych dzwonkami i latarenkami prowadzony przez koński zaprzęg pośród leśnych ścieżek to wyjątkowe doświadczenie, które wspomina się latami.

16/20
16/20
Zaproś do domu osoby samotne

Jeśli znasz jakąś osobę, która będzie spędzać Święta sama zaproś ją do domu na kolację. Wiele osób, zwłaszcza starszych nie ma z kim celebrować tych wyjątkowych chwil, więc podarowanie im takiego prostego gestu może wnieść do ich życia promyczek radości.

17/20
17/20
Wykonaj własnoręcznie kartki i wyślij rodzinie i znajomym

Możesz je ozdobić w dowolny sposób wykorzystując do tego nie tylko brokat, ale też np. kawałki naturalnego świerku. Taki prezent otrzymany pocztą w kopercie na pewno roztopi serca każdego z odbiorców.

18/20
18/20
Pomóż zwierzętom

Wykonaj karmnik i nasyp do niego jedzenia. Widok pałaszujących je ptaków ci satysfakcję z pomagania, a im pomoże przetrwać zimę. Możesz też ustawić w miseczce pożywienie dla bezdomnych kotów czy psów w jakimś ustronnym miejscu.

19/20
19/20
Pielęgnuj tradycje

To właśnie ich obecność podczas Świąt sprawia, że są tak wyjątkowe.

20/20
20/20
Wybierz się na jarmark świąteczny

Możesz na nim nie tylko poczuć radosną atmosferę Świąt delektując się aromatycznym grzańcem, jedząc smakowitości z grilla np. oscypki z żurawiną czy szalejąc z rodziną na podświetlonych karuzelach z Mikołajem i reniferami, ale także wybierając wyjątkowe podarunki dla bliskich pod choinkę na straganach.

Przeczytaj również

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć