Poznań

Ekomikołajki w Palmiarni

Ekomikołajki w Palmiarni

Jeśli szukacie świątecznego klimatu poza jarmarkami bożonarodzeniowymi i w (dosłownie) CIEPŁEJ atmosferze Palmiarni Poznańskiej - to wydarzenie stworzone dla Was! 

 

10 grudnia zapraszamy wszystkich, którym idea ekologicznych i kreatywnych świąt jest bliska na Ekomikołajki w Palmiarni.

 

Program wydarzenia:

 

Oddział Edukacji Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Poznania

Pawilon III

 

Punkt Drugiego Życia Ozdób Świątecznych - przynieście swoje niepotrzebne lub niepasujące już do twojego domu ozdoby świąteczne: bombki, stroiki, łańcuchy lampki itp. W zamian możecie zabrać z punktu coś co Wam się spodoba, lub odejść z myślą, że nie potrzebna ozdoba może kogoś uszczęśliwić. 

 

Ozdoby świąteczne - wspólnie, rodzinnie, ze znajomymi lub samodzielnie stworzycie ozdoby świąteczne z przedmiotów dostępnych w domu, nie tworząc nowych odpadów zmieszanych. To świetna okazja aby spędzić owocnie czas we wspólnym gronie i świątecznej atmosferze.

Czekają na Was również warsztaty, quizy, konkursy z drobnymi upominkami dla każdej grupy wiekowej; dowiecie się wszystkiego o funkcjonowaniu systemu gospodarowania odpadami komunalnymi.

 

Sala dydaktyczna

Zasady zero waste w domu - dowiecie się jak zaplanować świąteczne dania w duchu zero waste - tak aby nic się nie zmarnowało, podsuniemy Wam również pomysły na domowe środki czystości, które można wykorzystać podczas przedświątecznych porządków.

 

Poznańskie Centrum Świadczeń - Centrum Inicjatyw Rodzinnych

W pawilonie III będziecie mogli wziąć udział w warsztatach tworzenia ekologicznych dekoracji świątecznych takich jak bałwanki i Mikołajki. Razem stworzymy bujające się ozdoby, które będziecie mogli wziąć ze sobą do domu i udekorować zimowo-świątecznie swój pokój. Szykujcie się na dużo wycinania, klejenia i rysowania, a przede wszystkim masę fantastycznej zabawy. Przekonacie się, że dzięki recyklingowi przy użyciu odrobiny wyobraźni każdy odpad może stać się ozdobą! Warsztaty przeznaczone są dla każdego -  od maluszka (z pomocą rodzica) do starszaka.

 

Zakład Zagospodarowania Odpadów w Poznaniu

Na stoisku w pawilonie III poprzez tworzenie ozdób choinkowych w bombek z materiałów recyklingowych w tym ze starych płyt, słoików, rolek po papierze toaletowym będziecie mogli edukować się z zakresu prawidłowego postępowania z odpadami. Dodatkowo przy stoisku będzie można sprawdzić swoją wiedzę ekologiczną za pomocą losowanych pytań z kuli. Dla uczestników przewidziane są drobne nagrody. Na terenie Palmiarni będziecie mogli spotkać maskotkę Baterman w mikołajkowej wersji.

 

Zapraszamy 10 grudnia 2023 r.  Wydarzenie odbywać się będzie od 10.00 do 15.00

Wstęp w cenie biletu do Palmiarni.

 

  • normalny: 16,00 zł
  • ulgowy: 12,00 zł *)
  • dzieci do lat 3.: wstęp bezpłatny

Więcej informacji: https://www.poznan.pl/mim/events/2023-12-10/ekomikolajki-w-palmiarni,152498.html

 

Przeczytaj również

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć