Poznań

Wielka przygoda Małego Snu - spektakl

Wielka przygoda Małego Snu - spektakl

Spektakl familijny (dla małych i dużych) od 6 roku życia w języku polskim i ukraińskim.

 

Wstęp wolny, ale obowiązuje mejlowa rezerwacja miejsc: tlustalangusta.pl@gmail.com

 

"Wielka przygoda Małego Snu" / Teatr Usta Usta Republika

"W Chmurkowie było cicho, biało i puszyście. Jak okiem sięgnąć, na dziesiątkach, setkach a może i tysiącach kłębiastych chmur leżały miliony snów. Była to taka pora, że wszystkie porządne, pracowite sny już od kilku godzin leżały na swoich stanowiskach, zapadnięte w siebie, aby jak najdokładniej przyśnić się ludziom na całym świecie. I tylko jeden Mały Sen wiercił się wciąż na swoim legowisku i za nic w świecie nie chciał się zapaść".

 

Inspiracją dla powstania spektaklu jest wspaniała, pełna humoru bajka Łukasza Pawłowskiego. Stworzona przez niego "Wielka przygoda małego snu" to dla najmłodszych próba oswojenia nocy i towarzyszących jej lęków, dla dorosłych zaś doskonała okazja do powrotu w krainę dzieciństwa - pełną marzeń i fantazji.

Znajdujemy się w Chmurkowie, wielkiej podniebnej dyspozytorni snów. Są tu sny kamienne i zimowe, sprawiedliwe i kolorowe, ale też dziwne, ciężkie i straszne. Te pierwsze z dumą pełnią swoją służbę, przynosząc ludziom zasłużony wypoczynek. Te drugie trafiają do Karnej Kolonii Koszmarów. Pośród zastępów mieniących się kolorami i opowieściami Snów, poznajemy kompletnego nowicjusza. Największym zmartwieniem sympatycznego Małego Snu jest to, że się nikomu nie przyśni. Powodowany nieposkromioną ciekawością maluch wyrusza w niespodziewaną nocną podróż. Moc przyjaźni ratuje bohatera z opresji i pomaga w wypełnieniu sennej misji.

 

Realizując "Wielką przygodę małego snu", chcemy zachwycić widzów nie tylko samą treścią, ale i oryginalną formą opowiadania. Zaproszone do współpracy artystki z Ukrainy pomogą poprowadzić historię w dwóch językach: polskim i ukraińskim. Pośrednikiem w ich rozumieniu będzie język teatru, wskazujący znaczenia, nadający materialny kształt słowom, nazywający świat bohaterów, ich motywacje i emocje.

 

Dofinansowano z budżetu państwa - ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Patronat medialny - miesięcznik IKS i portal kultura.poznan.pl

 

  • Reżyseria i dramaturgia: Ewa Kaczmarek i Wojciech Wiński
  • Autor bajki: Łukasz Pawłowski
  • Muzyka: Adam Brzozowski
  • Kostiumy: Idalia Mantas
  • Występują: Grzegorz Ciemnoczołowski (Kot), Anastasiia Ivasova (Mały Sen), Marcin Głowiński (Nietoperz), Ewa Kaczmarek (Dyspozytorka Snów), Norbert Ogoniak (Kolorowy Sen), Mikołaj Podworny (Zimowy Sen), Artur Śledzianowski (Proroczy Sen), Tetiana Yanovytska (Wiatr)
  • Konsultacja translatorska: Ryszard Kupidura

 

Zobacz www.tlustalangusta.pl

 

Przeczytaj również

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć