Warszawa

Podkast - Czy istnieje lek na nienasycony głód? - rozmowa z Magdaleną Hai i Iwoną Kiuru

Maleńka dziewczynka i wielki kot to niezwykły obrazek. Dysproporcja, która się dopełnia i zapowiada, że nas czeka coś niezwykłego. Autorka nie każe długo czekać, bo oto kot chce pożreć dziewczynkę! Może gdyby to był wilk, nasze zdziwienie byłoby mniejsze, ale z pewnością groza sytuacji większa. Tymczasem zachowanie kota zaskakuje…  

 

Bohaterka nie boi się, choć powinna, lecz gdzieś głęboko ona i on pamiętają czasy, gdy koty były mruczącymi towarzyszami ludzi. 

 

Zawiera z nim układ - w zamian za oszczędzenie życia, znajdzie mu inną przekąskę. 

Droga, którą razem przebędą zbliży ich do siebie na tyle, by kot przyznał się, że to on właśnie jest odpowiedzialny za pożarcie świata, a ona nie przestała w niego wierzyć nawet, gdy trafiła do jego żołądka. 

 

Jeśli myślicie, że to ponury koniec historii, jesteście w błędzie. Przecież baśnie dobrze się kończą, a przykład Pinokia potwierdza, że w naprawdę wielkim stworzeniu może się mieścić potężny kawał świata.

 

  • Czy maleńka dziewczynka znajdzie sposób na to, by uratować świat?
  • Czy będzie musiała przy tym skrzywdzić kota, z którym zdążyła się zaprzyjaźnić?
  • A może przekona go, by się zmienił, bo jednostka nie powinna zużywać zasobów w takim stopniu, który doprowadza do ich degradacji, nawet jeśli coś w środku podpowiada inaczej...

 

Posłuchajcie i przekonajcie się sami!

 

Przeczytaj również

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły książkowe

Warto zobaczyć