Warszawa

Porady naszych Ekspertów

Joanna Rąpała - Stomatolog dziecięcy

Joanna Rąpała

Stomatolog dziecięcy

"Ukończyłam AM Wydział Lekarski Oddział Stomatologii w Lublinie. Od 18 lat zajmuję się leczeniem dzieci i dorosłych. Stworzyłam autorski program współpracy z dziećmi ("Pan Krokodyl"), który umożliwia, stosując techniki psychologiczne, współpracę z pacjentami ze stresem stomatologicznym. Prowadziłam w latach 2004-2008 program edukacyjno-profilaktyczny w przedszkolach i szkołach warszawskich. Udzielam się w roli eksperta na portalach CzasDzieci, WegeMaluch, ABC Zdrowie i innych. Mam w swoim dorobku kilka artykułów, które poruszają tematykę stresu stomatologicznego oraz metod radzenia sobie z nim. Specjalizuję się w stomatologii dziecięcej oraz profilaktyce ortodontycznej. Od kilku lat intensywnie rozwijam się w dziedzinie ortodoncji Prywatnie jestem mamą cudownej Zosi oraz właścicielką charta angielskiego, z którym aktywnie spędzam czas na długich spacerach i bieganiu."

Miejsce praktyki zawodowej:
Ochota na uśmiech , Malo clinic Poland, Kal-med Raszyn

Odpowiedzi i porady:

Picie z butelki

Dzień dobry, moja 2-letnia córeczka pije wciąż mleko z butelki raz dziennie rano i nie chce pić tego mleka z żadnego kubka. Dodam, że nie pije żadnych innych napojów słodkich z butelki, a... więcej »

Górna mleczna jedynka

Witam, u 7-letniego synka od 2 tygodni mocno rusza się jedynka górna-mleczak, nie chce dać sobie jej wyrwać i sam też nie chce. Od góry dziąsło nad tą jedynką lekko czerwone, ale nie boli.... więcej »

Dziąsło

Witam, moje 15-miesięczne dziecko na dziąśle, chyba 4 górnej, ma zielony kolor... Co to może być? Agata więcej »

Naruszony ząb

Witam, synek (2,5 roku) uderzył zębami o półkę, w rezultacie czego górna jedynka wepchnęła się trochę do środka jamy ustnej (nie w dziąsło). Oczywiście dziąsła są opuchnięte i przekrwione.... więcej »

Zmiana na dziąśle

Witam, mój synek ma 8,5 miesiąca, a od 3,5 miesiąca w miejscu dolnej czwórki tylko bardziej z boku od wewnętrznej strony ma żółtą - lekko brązowa plamkę ok. 2-3 mm. Jest niewielka, ale bardzo... więcej »

Czarna kropka

Witam, mój synek ma prawie 9 miesięcy i dopiero dwa zęby. Na dziąśle górnym z tyłu (dość daleko, mniej więcej okolica piątki) pojawiła mu się czarna kropka. To jakiś krwiak?? Skąd się... więcej »

Ząbkowanie

Witam, mojemu 5,5-miesięcznemu synkowi wyrasta ząbek na dziąśle, jest to trójka, a to dopiero jego drugi ząbek. Co robić? Zgłosić się z tym do stomatologa? Milena więcej »

Usunięcie zębów

Witam, moja córka miała usunięte 14 ząbków mlecznych, przy czym była uśpiona, natomiast dzień po wyszły jej pęcherze z wodą, które potem zamieniają się w strupki. Czy to jest normalne?... więcej »

Ząb mleczny górna jedynka

Witam, dzisiaj mojemu synowi podczas upadku na schodach ukruszyła się trochę górna jedynka, byliśmy u lekarza pediatry i powiedziała, że krwawienie jest z dziąsła, a nie z ząbka. Co mam... więcej »

Sine górne jedynki

Witam serdecznie, na stałe mieszkamy w UK. Podczas naszego ostatniego dnia pobytu na urlopie w Polsce, synek (3,5 roku) niefortunnie poślizgnął się na panelach, skaleczył górną wargę i zauważyłam... więcej »
Portal CzasDzieci.pl ma przyjemność współpracować z gronem ekspertów, jednak często problemy wymagają pilnej lub dodatkowej porady medycznej. CzasDzieci.pl nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z zastosowania informacji zawartych w niniejszym serwisie. Zalecamy bezpośredni kontakt ze specjalistą w celu konsultacji danego problemu. Po zgłoszeniu pytania, zostanie ono po akceptacji redakcji umieszczone wraz z odpowiedzią konkretnego eksperta.

Przeczytaj również

Warto zobaczyć