Warszawa

Porady naszych Ekspertów

Zmiana na dziąśle

Witam,

mój synek ma 8,5 miesiąca, a od 3,5 miesiąca w miejscu dolnej czwórki tylko bardziej z boku od wewnętrznej strony ma żółtą - lekko brązowa plamkę ok. 2-3 mm. Jest niewielka, ale bardzo wyraźna i słabo wyczuwalna pod palcem. Ani pediatra ani dentystka nie wiedzą, co to jest. Martwię się, czy to coś groźnego. Nie zauważyłam, aby urosła, nie boli, nie leci żadna ropa. Dodam, że pojawiło się to przed wyjściem jedynek. Bardzo proszę o radę. Więcej zębów na razie nie ma. Zasugerowano mi, że może to być torbiel. Czy to jest groźne i czy samo zniknie? Jak długo może się to utrzymywać?

Gabriela
Joanna Rąpała - Stomatolog dziecięcy

Joanna Rąpała

Stomatolog dziecięcy

Odpowiedź:

Witam,

 

ta sytuacja wymaga oceny w profesjonalnych warunkach. Może to być torbiel, ale nie musi. Proszę się zgłosić do specjalisty zajmującego się stomatologią dziecięcą najlepiej z doświadczeniem chirurgicznym, bo być może zmiana powinna być usunięta.

 

Pozdrawiam

Joanna Rąpała

Zobacz inne porady w tematyce: problemy z uzębieniem, rosnące zęby, ząbkowanie

Lubisz CzasDzieci.pl?  Polub nas na Facebooku!

Komentarze


Portal CzasDzieci.pl ma przyjemność współpracować z gronem ekspertów, jednak często problemy wymagają pilnej lub dodatkowej porady medycznej. CzasDzieci.pl nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z zastosowania informacji zawartych w niniejszym serwisie. Zalecamy bezpośredni kontakt ze specjalistą w celu konsultacji danego problemu. Po zgłoszeniu pytania, zostanie ono po akceptacji redakcji umieszczone wraz z odpowiedzią konkretnego eksperta.

Przeczytaj również

Warto zobaczyć