Warszawa

Porady naszych Ekspertów

Joanna Rąpała - Stomatolog dziecięcy

Joanna Rąpała

Stomatolog dziecięcy

"Ukończyłam AM Wydział Lekarski Oddział Stomatologii w Lublinie. Od 18 lat zajmuję się leczeniem dzieci i dorosłych. Stworzyłam autorski program współpracy z dziećmi ("Pan Krokodyl"), który umożliwia, stosując techniki psychologiczne, współpracę z pacjentami ze stresem stomatologicznym. Prowadziłam w latach 2004-2008 program edukacyjno-profilaktyczny w przedszkolach i szkołach warszawskich. Udzielam się w roli eksperta na portalach CzasDzieci, WegeMaluch, ABC Zdrowie i innych. Mam w swoim dorobku kilka artykułów, które poruszają tematykę stresu stomatologicznego oraz metod radzenia sobie z nim. Specjalizuję się w stomatologii dziecięcej oraz profilaktyce ortodontycznej. Od kilku lat intensywnie rozwijam się w dziedzinie ortodoncji Prywatnie jestem mamą cudownej Zosi oraz właścicielką charta angielskiego, z którym aktywnie spędzam czas na długich spacerach i bieganiu."

Miejsce praktyki zawodowej:
Ochota na uśmiech , Malo clinic Poland, Kal-med Raszyn

Odpowiedzi i porady:

Silne krwawienie, ból i opuchlizna po wyrwaniu mleczaka

Witam serdecznie, mojej córce tydzień temu ruszała się już bardzo prawa jedynka i zdecydowaliśmy z mężem, że nałożymy nitkę i pomożemy żeby ząbek wypadł, gdyż baliśmy się, że w... więcej »

Wybita mleczna jedynka

Witam, syn właśnie przechodzi wypadanie mleczaków. Kilka dni temu wypadła górna prawa jedynka, lewa dość mocno się ruszała, a dziś rano młodszy syn podczas zabawy wybił ją bratu. Na... więcej »

Bąble ropne

Witam, mój 5-letni synek 2 tygodnie temu przebył infekcję dziąsła nad ząbkami. Miał leczoną czwórkę, po czym trafiliśmy do szpitala i dostał antybiotyk, aby bąble ropne mu zeszły. Po... więcej »

Pomocy!

Witam, dziś mój 21-miesięczny synek przewrócił się na zabawkę buźką. Niby nic wielkiego, żadnej krwi, wielkiego płaczu, sprawdzam buźkę, wszystko na miejscu... Po jakiejś chwili mały... więcej »

Ból w zębie mlecznym po lapisowaniu

Dzień dobry, moja córka (5,5 roku), odbyła serię zabiegów lapisowania na ząbkach dotkniętych próchnicą. Z uwagi na paniczną niechęć do współpracy na fotelu dentystycznym, udało się... więcej »

Ząbek

Witam, ja mam takie pytanie, mojemu synkowi (6 lat) wychodzi górna szóstka stała, już ją widać, ale on językiem tam grzebał i teraz to dziąsło z zęba się jakby "odkleiło". Czy to się... więcej »

Napuchnięta górna warga u 3,5-latka

Witam, chciałam się zapytać czy coś poważnego może być, jeżeli u mojego synka jest napuchnięta górna warga i mówi, że boli go ząbek, a między jedynkami ma ukruszonego zęba... Do dentysty... więcej »

Zgryz otwarty

Dzień dobry, podczas ostatniej wizyty u stomatologa ze swoim synkiem (3,5 roku), pani doktor powiedziała, że zaczyna robić się zgryz otwarty. Synek przestał ssać smoczek, gdy miał 11 miesięcy,... więcej »

Wbity ząbek - mleczak

Witam, mój 22-miesięczny synek wbił sobie ząbka w dziąsło podczas upadku w żłobku. Dentystka uznała, że nie ma sensu robić zdjęcia, bo i tak nic nie zobaczymy, a ja czytam i głupieję,... więcej »

Zęby

Witam, proszę o pomoc. Moja 5-letnia córka ma już dwie stałe jedynki na dole. Dziś oznajmiła mi, że jedna z ich się rusza. Czy to możliwe żeby to nie były zęby stałe, ale drugie zęby... więcej »
Portal CzasDzieci.pl ma przyjemność współpracować z gronem ekspertów, jednak często problemy wymagają pilnej lub dodatkowej porady medycznej. CzasDzieci.pl nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z zastosowania informacji zawartych w niniejszym serwisie. Zalecamy bezpośredni kontakt ze specjalistą w celu konsultacji danego problemu. Po zgłoszeniu pytania, zostanie ono po akceptacji redakcji umieszczone wraz z odpowiedzią konkretnego eksperta.

Przeczytaj również

Warto zobaczyć