Warszawa

Porady naszych Ekspertów

Naruszony ząb

Witam,

synek (2,5 roku) uderzył zębami o półkę, w rezultacie czego górna jedynka wepchnęła się trochę do środka jamy ustnej (nie w dziąsło). Oczywiście dziąsła są opuchnięte i przekrwione. Uderzenie nie było mocne, bo stałam obok i nawet nie usłyszałam. Od razu pojechałam do dentysty. Zalecenie, aby obserwować i nie dawać przez kilka dni twardych pokarmów. Ząb wygląda zdrowo, ale mam pytanie, czy wróci na miejsce? Ja widzę tę różnicę, choć nie jest jakaś straszna, ale jednak. Czy może można coś zrobić w tym zakresie?

Ilona
Joanna Rąpała - Stomatolog dziecięcy

Joanna Rąpała

Stomatolog dziecięcy

Odpowiedź:

Witam,

 

jest szansa że ząb wróci na miejsce. Można mu pomóc aparatem ortodontycznym, w tym wieku wyjmowanym. Można też stosować delikatne napychanie palcem bądź patyczkiem od lodów, najlepiej w porozumieniu ze swoim dentystą.

 

Pozdrawiam

Joanna Rąpała

Zobacz inne porady w tematyce: uraz, problemy z uzębieniem

Lubisz CzasDzieci.pl?  Polub nas na Facebooku!

Komentarze


Portal CzasDzieci.pl ma przyjemność współpracować z gronem ekspertów, jednak często problemy wymagają pilnej lub dodatkowej porady medycznej. CzasDzieci.pl nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z zastosowania informacji zawartych w niniejszym serwisie. Zalecamy bezpośredni kontakt ze specjalistą w celu konsultacji danego problemu. Po zgłoszeniu pytania, zostanie ono po akceptacji redakcji umieszczone wraz z odpowiedzią konkretnego eksperta.

Przeczytaj również

Warto zobaczyć