mam problem z uspaniem córki i w dzień i w nocy. Do siódmego miesiąca
córka zasypiała sama, problem zaczął się gdy mała zaczęła się przekręcać na brzuszek i bawić się w łóżeczku. Zaczęliśmy ją z mężem usypiać na rekach i bujać. Córka ma teraz 13 miesięcy i od 5 dni próbujemy ją nauczyć zasypiać samej i nie spać z nami w nocy. Problem jest taki: po zjedzeniu kaszki (w łóżku - może od razu podeszliśmy do tego za surowo) głaszczemy ją po główce i mówimy, że teraz ma spróbować zasnąć sama i wychodzimy. Samo odejście od łóżeczka zaczyna się wrzaskiem, krzykiem z płaczem, czasami nawet potrafi się zaciągnąć. Stoi na rogu łóżka i ani myśli się uspokoić. Wiec po pierwszym wyjściu wracamy za ok 3 minuty potem to po 5.
Zasypia dopiero jak któreś z nas jest przy niej, chwilę pogłaszcze po główce i siedzi obok łóżeczka. Usypianie jej trwa od godziny do 2.Nie wiem sama czy stosuję dobrą metodę, boję się, że córka może przeżywać ogromny stres, który jej już zostanie. Podeszłam do tego w taki sposób ponieważ usypianie jej na rękach nie było łatwe, ponieważ strasznie nam się wyrywała i trzeba było ją czasami przytrzymywać na siłę, usypianie to trwało do 1,5 godziny, min. godzinę. Położenie jej obok i usypianie nie wchodziło w grę, ponieważ od razu chciała się bawić. A jak ja próbowałam przytrzymać to się strasznie wyrywała.
Co mam robić, czy być cierpliwą i czekać aż zrozumie, że jest pora spania i niech próbuje sama zasnąć, czy dalej stosować metodę wracania po paru minutach? Muszę przyznać, że czas jej usypiania z dnia na dzień się skraca - wczoraj to było 40 minut, a czas początkowy to były 2 godziny.
skoro czas usypiania się znacznie skrócił, znaczy że Państwa metoda działa. Nie sadzę, by kłopoty z usypianiem córeczki i stres z nim związany spowodowały u niej jakieś trwałe problemy.
Portal CzasDzieci.pl ma przyjemność współpracować z gronem ekspertów, jednak często problemy wymagają pilnej lub dodatkowej porady medycznej.
CzasDzieci.pl nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z zastosowania informacji zawartych w niniejszym serwisie.
Zalecamy bezpośredni kontakt ze specjalistą w celu konsultacji danego problemu.
Po zgłoszeniu pytania, zostanie ono po akceptacji redakcji umieszczone wraz z odpowiedzią konkretnego eksperta.
Z dniem 25 maja 2018 r. rozpoczyna obowiązywanie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane popularnie jako "RODO"). Pragniemy poinformować cię iż dbamy o twoją prywatność i bezpieczeństwo twoich danych. Stosujemy się do zasady minimalizacji zbieranych danych. Strona czasdzieci.pl używa plików cookie by świadczyć Państwu usługi na najwyższym poziomie. Możecie Państwo w każdej chwili zmienić ustawienia cookie swojej przeglądarki. Więcej informacji oraz przysługujące ci prawa znajdziesz w naszej Polityce prywatności.Zamknij (×)
Komentarze