a
aNauczycielu! Zgłoś swoją szkołę do BaśnioBOJU!

Warszawa

Porady naszych Ekspertów

Powtórzenie klasy

Witam,
Posłaliśmy dziecko do szkoły jako sześciolatka, intelektualnie radzi sobie bardzo dobrze, lecz nie mógł usiedzieć na lekcjach, zbierał ciągle uwagi od nauczycieli. Zwróciliśmy się do wychowawczyni i do dyrekcji szkoły o pozostawienie go na następny rok w tej samej klasie, lecz dostaliśmy odmowę z powodu takiego, iż dziecko świetnie sobie radzi z nauką, a zachowanie, no cóż, jak to panie określiły "jeszcze się wyrobi". Moje pytanie brzmi co możemy zrobić aby dziecko jednak pozostało w klasie pierwszej w kolejnym roku, dodam jeszcze, że syn jest z lipca 2006 r.
Pozdrawiam

Piotr
Prof. Jagoda Cieszyńska - Psycholog, logopeda

Prof. Jagoda Cieszyńska

Psycholog, logopeda

Odpowiedź:

Szanowny Panie Piotrze,

Decyzję Państwa o pozostawieniu dziecka w klasie pierwszej uważam za słuszną, bowiem 35 lat praktyki pokazuje, że dzieci niedojrzałe emocjonalnie mają potem mniejsze szanse na pokazanie w szkole wszystkich swoich możliwości intelektualnych. Oczywiście dla szkoły, to nie jest problem, czy dzieci będzie rozwinie maksymalnie, czy minimalnie swoje możliwości i zdolności. Ale to jest Wasze dziecko i jego indywidualny los, nierozerwalnie sprzężony z Waszym losem jest najważniejszy. Proszę udać się do poradni psychologiczno-pedagogicznej i poprosić o zaświadczenie o braku dojrzałości emocjonalnej do podjęcia nauki szkolnej w roku ubiegłym. Prawdopodobnie będzie potrzebne także stosowne zaświadczenie od lekarza pediatry lub neurologa. Warto to 
uczynić, w przeciwnym razie pojawią się w drugiej klasie zaburzenia 
koncentracji, a ciągłe uwagi nauczycieli spowodują, że Synek zbuduje 
negatywny obraz własnej osoby.

Serdecznie pozdrawiam
JAgoda Cieszyńska

Zobacz inne porady w tematyce: szkoła, emocje, brak koncentracji

Lubisz CzasDzieci.pl?  Polub nas na Facebooku!

Komentarze


Portal CzasDzieci.pl ma przyjemność współpracować z gronem ekspertów, jednak często problemy wymagają pilnej lub dodatkowej porady medycznej. CzasDzieci.pl nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z zastosowania informacji zawartych w niniejszym serwisie. Zalecamy bezpośredni kontakt ze specjalistą w celu konsultacji danego problemu. Po zgłoszeniu pytania, zostanie ono po akceptacji redakcji umieszczone wraz z odpowiedzią konkretnego eksperta.

Przeczytaj również

Warto zobaczyć

Z dniem 25 maja 2018 r. rozpoczyna obowiązywanie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane popularnie jako "RODO"). Pragniemy poinformować cię iż dbamy o twoją prywatność i bezpieczeństwo twoich danych. Stosujemy się do zasady minimalizacji zbieranych danych. Strona czasdzieci.pl używa plików cookie by świadczyć Państwu usługi na najwyższym poziomie. Możecie Państwo w każdej chwili zmienić ustawienia cookie swojej przeglądarki. Więcej informacji oraz przysługujące ci prawa znajdziesz w naszej Polityce prywatności. Zamknij (×)