W domu z dzieckiem » Czasopisma » Promyczek Dobra

Promyczek Dobra
2/2019
cena: 5.00 PLN

Promyczek Dobra

Promyczek Dobra to miesięcznik dla dzieci z 25 letnią tradycją. Pierwszy numer ukazał się na Święta Bożego Narodzenia w 1991 roku i został tak miło przyjęty przez rodziców i dzieci, że od tego czasu ukazuje się cyklicznie.
Nad każdym numerem pracuje grono wolontariuszy- nauczycieli, pedagogów i pracowników ośrodków kultury oraz zaproszeni do współpracy pisarze i poeci oraz rysownicy. Promyczek Dobra to wartościowa propozycja czytelnicza dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym (6-9 lat), chociaż zarówno starsze, jak i młodsze rodzeństwo znajdzie w nim coś interesującego dla siebie. Do każdego numeru dodawany jest w prezencie gadżet (naklejki, gry i zabawy karciane, CD, magnesy, DVD z bajkami, itp.).

Redakcja Promyczka Dobra organizuje liczne konkursy dla dzieci, wśród których najważniejszymi inicjatywami są: Konkurs Kaligraficzny Bakałarz, Konkurs Recytatorski Pierścień św. Kingi oraz Festiwal Piosenki Skowroneczek.
Zawartość numeru 2/2019:
Drugiego lutego obchodzimy święto Objawienia Pańskiego. O genezie tego święta i jego popularnej nazwie przeczytacie w najnowszym numerze Promyczka Dobra.

A co po za tym?

Dzieci przygotowujące się do przyjęcia Pierwszej Komunii na pewno ucieszą się z katechezy o tym sakramencie. A Akwarelka i Pędzelek zapraszają dzieci do ciekawych prac plastycznych. Która propozycja wam się bardziej spodoba? Paluszkowe pieczątki czy zdrapki?

Ponadto w numerze przeczytacie o opowieść Michała o perypetiach Tomka, który pogubił zeszyty. Dlaczego Pani Mira porównała zachowanie Tomka do nielitościwego dłużnika? Przeczytajcie opowiadanie Joanny Sorn-Gara.

Z okazji Światowego Dnia Chorego nasze komiksowe Promyczki odwiedziły Sanktuarium NMP z Lourdes w Porąbce Uszewskiej. Zobaczcie jak tam jest pięknie!

A co należy zrobić przy pogryzieniu, np. przez psa? Na pewno przyda się wam nasza ściąga pierwszej pomocy. Koniecznie nauczcie się przyjmować pozycję żółwia z naszej instrukcji!

W Family Circle znajdziecie fajny pomysł na wspólny rodzinny dzień, oczywiście po angielsku. Tym razem proponujemy gotowanie! So, let's go to the kitchen!

Poznajcie również Doktora Ananasa. W ogień krzyżowych pytań wzięła go nasza ulubiona reporterka- Figa.

A w komiksie Metamorfoza Franka wybierzemy się z naszymi bohaterami na trening piłkarski. Czy wiecie jakie są ważne elementy treningu? I cóż to jest stretching?
Do kupienia tutaj
Zobacz inne numery
1/201912/201811/2018
10/20187-8/20176/2017
5/20173/20172/2017
1/201712/2016
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »

Pomysły na Czasie

Zabawki wspierające integrację sensoryczną, które można wykonać w domu

Zabawki wspierające integrację sensoryczną, które można wykonać w domu

Zebraliśmy kilkanaście rodzicielskich pomysłów na zabawki sensoryczne. Wspierają rozwój dotyku, a co za tym idzie integracji sensorycznej, tak istotnej ze wszystkich czynnościach i zadaniach.  

Polecamy

Gra na Czasie

Gra na Czasie

Aparaty w dłoń! Właśnie dotarliście na odległy archipelag. A na nim już czeka na Was nowe wyzwanie: fotografowanie dzikich zwierząt kryjących się na pobliskich wysepkach.  

Nowinki

Rysowanie to pokazywanie marzeń

Rysowanie to pokazywanie marzeń

Wywiad z Agnieszką Cegielską – prezenterką telewizyjną, która podarowała swój rysunek do „Bazgroszytu Gwiazd” stworzonego...  
Tydzień z Charakterami - dzień pierwszy

Tydzień z Charakterami - dzień pierwszy

Poznaj sztukę dobrego życia z magazynem psychologicznym „Charaktery”. Sprawdź, dokąd może doprowadzić Cię podróż w nieznane!  

Temat na Czasie

Poznajcie historię Oli

Poznajcie historię Oli

Ola próbowała też chyba każdej diety, jednak bez rezultatów. Była załamana: po pierwszych pozytywnych efektach waga zawsze wracała, dziewczynka potrzebowała profesjonalnej pomocy.  

Temat na Czasie

Dlaczego jestem postrzegany jako "inny"?

Dlaczego jestem postrzegany jako "inny"?

Mama Wojtka nie zdawała sobie sprawy, że konsekwencje otyłości jej syna pociągają za sobą tak poważne problemy zdrowotne i społecznościowe.  

W domu z dzieckiem

Odchudzamy dzieci1 Gry Nasza Księgarnia1 Chłopiec z burzy1 Książka dla malucha - Zielona Sowa1 Ekorodzice1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Jakich treści brakuje na portalu?
Porad dotyczących wychowania dzieci 0-2
Porad dotyczących wychowania dzieci 3 - 6
Porad dotyczących wychowania dzieci 7 - 9
Porad dotyczących wychowania dzieci 10 - 12
Porad dotyczących radzenia sobie z nastolatkami
Nie szukam tu porad dotyczących wychowania dzieci
Nie szukam w ogóle żadnych porad


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2019