Warszawa

Podziemna Ekspozycja Multimedialna

Podziemna Ekspozycja Multimedialna

Zwiedzanie zabytkowej kopalni soli w Bochni to niezwykła podróż przez najpiękniejsze wyrobiska kopalni obejmujące Poziom August i Sienkiewicz oraz Międzypoziom Dobosz.

 

Unikatowe komory solne o charakterystycznym kształcie i układzie geologicznym, piękne wykute w soli kaplice, rzeźby solne oraz narzędzia i urządzenia górnicze tworzą wyjątkowe, zadziwiające podziemne miasto. Turyści pokonują trasę pieszo, część trasy mogą pokonać kolejką lub przepłynąć łodzią. Zwiedzanie kopalni kończy się pobytem w największej z komór o nazwie Ważyn, gdzie znajduje się restauracja Ważynek, sklep z pamiątkami, boisko sportowe, plac zabaw dla dzieci. Turyści mają okazje zwiedzać komory kieratowe, dawną stajnię, najwiekszą kaplice w bocheńskiej kopalni , kaplicę św. Kingi, oraz największa komorę Ważyn, znajdującą sie 250 m pod ziemią.

 

Podziemna Ekspozycja Multimedialna

 

Wyjątkową i unikatową atrakcją bocheńskiej kopalni jest Podziemna ekspozycja multimedialna, która pozwala na promowanie kopalni oraz historii powszechnej w niepraktykowany dotąd sposób. Wycieczka po kopalni ma charakter podróży w czasie, rozpoczynającej się w czasach Bolesława Wstydliwego i księżnej Kingi. Przewodnikom w opowiadaniu o historii kopalni pomagają polscy królowie, żupnicy genueńscy, a także duch Cystersa – mnicha z którego zakonem wiąże się powstanie kopalni w Bochni.

 

Bocheńską kopalnię można zwiedzać 7 dni w tygodniu, szczegółowe informacje na temat biletów i godzin zjazdów: https://bit.ly/2ARz3II

 

Kopalnia Soli Bochnia sp. zo.o.

ul. Campi 15, 32-700 Bochnia

tel. 14 6926752, 14 6926754

 

Więcej

Warto zobaczyć