Warszawa

Lasek Wolski

Lasek Wolski

W Lesie Wolskim pełno jest tras rowerowych i spacerowych.

 

Aleję Wędrowników pokonacie też bez problemu z wózkiem dziecięcym.  Podczas wycieczki czekają biologiczne, historyczne i rozrywkowe ciekawostki. Po drodze znajdziecie drogowskazy oraz mapy turystyczne. Są tam zaznaczone szlaki spacerowe i rowerowe, a także altany, w których można przysiąść na mały piknik.  Znajdziecie też oznaczenia zabytków, obiektów sakralnych i restauracji.

 

Pod największym krakowskim kopcem - Kopcem Piłsudskiego, znajduje się plac zabaw. Drugie miejsce do zabawy jest w krakowskim zoo.

 

Las Wolski zamieszkują przeróżne zwierzęta. I nie mówimy o tych w zoo. Na Polanie pod Dębiną został "otwarty" hotel dla wszystkich dzikich owadów zapylających. Wiecie, że w Polsce jest około 30 gatunków takich dzikich owadów? Może małych biologów zainteresuje taka ciekawostka. A dla Rodziców jest to okazja do przeprowadzenia krótkiej lekcji w plenerze.

 

Idąc dalej od Polany pod Dębiną w kierunku zoo, miniecie schron amunicyjny z czasów I wojny światowej. Leży on na historycznym Szlaku Twierdzy Kraków składającym się z kilkuset obiektów militarnych. Niektóre z fortów zostały zagospodarowane, jak ten przy Kopcu Kościuszki, w którym znajduje się muzeum i kawiarnia. Schron oczywiście nie jest używany, ale mijając go możecie zafundować dzieciom małą lekcję historii.

 

Podczas wędrówki warto zwiedzić teren klasztoru na Bielanach. Przez większość czasu zobaczyć można jedynie tylko plac znajdujący się przed furtą. W konkretnych godzinach (10:00-11:00 i 15:30-16:30) mężczyźni mogą nawiedzić erem, a kobiety tylko w określone dni w roku: 7 lutego, 19 czerwca, 8 września, 8 grudnia. Po wejściu zobaczyć można jedynie kościół i salę akustyczną. Nie ma co jednak liczyć na pogawędkę z zakonnikiem, ponieważ ojcowie zachowują regułę milczenia.

 

Idąc lub jadąc Aleją Wędrowników z obu stron możemy podziwiać słoneczne stoki winnicy Srebrna Góra, jednej z największych winnic w Polsce. Pejzaż zupełnie włoski bez konieczności opuszczania Krakowa. 

Dane adresowe:
Las Wolski
Kraków

Zobacz w pobliżu

Warto zobaczyć