Warszawa

Półkolonie 2024: 3 sroki za ogon / 1-5 lipca
Warszawa Lato! 7–11 lat

Półkolonie 2024: 3 sroki za ogon / 1-5 lipca

Wpis archiwalny

Zapraszamy dzieci w wieku 7-11 lat do udziału w Lecie w Mieście na Zaciszu. Półkolonie 3 sroki za ogon to program zabaw i gier twórczo-kreatywnych z ekologią w tle.

 

II Turnus: 1-5 lipca 2024 (5 dni)

Cena 890 zł/turnus. Zapisy od 22.05.2024, godz. 10.00

 

Propozycja dla tych, którzy/re uwielbiają wyrażać się poprzez sztukę. Nie obca jest im troska o naturalne środowisko oraz tych, którzy/re lubią przebywać w przyjaznej grupie. Program łączy – „łapie” 3 sroki za ogon, czyli różnorodne działania twórcze tj. trash art, nadawanie nowej jakości i wartości niepotrzebnym rzeczom, inspirowanie do zmiany zachowań ekologicznych. Szczególnie do innego spojrzenia na rzeczy niepotrzebne i stare. Promowanie hasła „Nie wyrzucaj – nadaj drugie życie” oraz zaspokojenie potrzeby dobrej zabawy i bycia w grupie. 

 

Istnieje możliwość wykupienia tylko wycieczki całodniowej w cenie 280 zł

 

PROGRAM:

Dzień 1 

Chcę być Ekolubny – zabawy twórczo-plastyczne na poznanie siebie i grupy, które zakończymy projektowaniem własnego logo – inicjału. Każdy uczestnik zaprojektowanym logo, ozdobi koszulkę t-shirt. Koszulki będą znakiem rozpoznawczym grupy. 

Trzy żywioły to różnorodne zabawy taneczne z wykorzystaniem rekwizytów do tańca. Trash art, czyli sztuka z odzysku. Będziemy tworzyć kwiaty z materiałów recyklingowych w doniczkach do rozsad. Na koniec dnia przygotujemy wystawę wykonanych prac. 

 

​Dzień 2

Trzy sroki – będziemy tworzyć duże formy ptaków z gazet i szarego papieru, które zostaną pomalowane farbami i ozdobione piórkami. Podczas twórczej zabawy będziemy przybliżać wiedzę na temat najbardziej charakterystycznych dla naszego kraju ptaków w formie ciekawostek i zagadek. Jako symbol naszej przyjaźni ze zwierzętami ptaki „udekorują” teren przed Domem Kultury lub salę zajęć. 

Za ogon – codzienna porcja zabaw ruchowo – tanecznych. 

Sznurkowe opowieści, czyli zabawy kreatywne ze sznurkiem w roli głównej. Zajęcia, podczas których będziemy wzmacniać relacje w grupie, pobudzać dziecięcą wyobraźnię oraz pokazywać niezliczone pomysły na wykorzystanie sznurka/liny. Wśród sznurkowych opowieści znajdą się zabawy integracyjne, układanie ze sznurka, nawlekanie na sznurek, ozdabianie sznurkiem i wiele innych propozycji. 

 

​Dzień 3 

Ekolubni w Teatrze – spektakl i warsztaty w Teatrze Ekologicznym Bohemia House. Pierwszy na świecie Teatr Ekologiczny, unikatowe miejsce, gdzie będziecie mogli przekonać się, że los planety jest w rękach nas wszystkich. To spektakularne połączenie gry aktorskiej, akrobacji powietrznych oraz głębokiego przekazu.  

Jak skończy się ta bajka? – zabawy teatralne (wprawki) w trakcie, których przygotujemy i przedstawimy scenki bajek ekologicznych z morałem. 

​Dzień 4 

Po co owadom domy? Będziemy projektować i budować hotele dla owadów z materiałów recyklingowych. Po wprowadzeniu w „pszczeli świat” i przybliżeniu ich ogromnego znaczenia dla nas i naszej planety wykonamy domki dla owadów zapylających, które będziecie mogli zabrać do własnych ogródków/balkonów. 

Co w lesie piszczy? Wyruszymy w teren, gdzie będziemy szukać i rozwiązywać zadania związane z przyrodą. 

Magiczne drzewo, czyli zajęcia twórcze, podczas których wykonacie według własnego projektu pamiątkowy obrazek na sklejce z motywem drzewa, wykorzystując do tego m.in. zebrane dary lasu, mech chrobotek oraz inne dodatki. 

 

​Dzień 5 

Wyjazd do Łodzi o godz. 8.30 Całodniowa wycieczka autokarowa z posiłkiem (obiad dwudaniowy). 

W programie: 

Orientarium Łódź. Zwiedzanie najnowocześniejszego w Europie pawilonu poświęconego faunie i florze Azji Południowo-Wschodniej. Budynek wybiegi i woliery zajmują powierzchnię prawie 10 boisk piłkarskich.  Zastosowane rozwiązania pozwalają utrzymywać zwierzęta na dużych przestrzeniach w połączeniu z innymi gatunkami i w urozmaiconym środowisku. Można obserwować mieszkańców Orientarium z trzech perspektyw: podwodnej, lądowej oraz z góry. 

Biała Fabryka – zwiedzanie z przewodnikiem oraz warsztaty. Mam tyle na głowie! Słyszeliście to kiedyś? Ale co można mieć na głowie? Dużo spraw i obowiązków, ale też czapkę, kapelusz i melonik. Przyjrzymy się różnym nakryciom głowy i zastanowimy się, w jakiej sytuacji można je założyć. Zobaczymy co nosili dziewiętnastowieczni dżentelmeni i damy w dwudziestoleciu międzywojennym oraz jakie niezwykłe pomysły miały studentki łódzkiej szkoły artystycznej. Będziemy zaprzątać sobie głowę różnorodnymi pomysłami i głowić nad niecodziennymi rozwiązaniami, a efekty będą takie, że “czapki z głów”! 

Powrót do Domu Kultury “Zacisze” około godz. 16.00. 

 

Planowany harmonogram dnia: 

godz. 7.30-10.00 Zabawy świetlicowe 

godz. 10.00-13.00 Zajęcia programowe 

godz. 13.00-13.30 Przerwa obiadowa 

godz. 13.30-15.00 Zajęcia programowe 

godz. 15.00-16.30 Zabawy świetlicowe 

 

Istnieje możliwość zamówienia obiadów w Zacisze Cafe. Kontakt: tel. 696 030 281. Zamówienie posiłków z jednodniowym wyprzedzeniem może być osobiste/telefoniczne/mailowe. 

 

Więcej:

https://zacisze.waw.pl/pl/lato-w-miescie-polkolonie-3-sroki-za-ogon

Miejsce wydarzenia:
ul. Blokowa 1
03-641 Warszawa
Organizator:

Dom Kultury Zacisze

ul. Blokowa 1
03-641 Warszawa
tel.: 22 679 84 69, 22 743 87 10

Wydarzenia w Warszawie

Przeczytaj również

Warto zobaczyć