Warszawa

Poranna rutyna - jak zdążyć na czas?

Poranna rutyna - jak zdążyć na czas?

Nikt nie lubi porannego zamieszania, które potrafi zepsuć humor na cały dzień. Wielki chaos, niespakowane kanapki do szkoły, zgubiona skarpetka i pies, który czeka na spacer.

 

Czasem ciężko połapać się w tym wszystkim, co dzieje się wokół – dlatego właśnie dobrym przyzwyczajeniem jest poranna rutyna, dzięki której łatwiej zapanować nad tym całym bałaganem.

 

Karolina Kucia

 

1/7
1/7

Zasada 1. – Każ dziecku pakować się do szkoły zaraz po odrobieniu lekcji


Pakowanie podręczników i zeszytów zaraz przed wyjściem to najprostsza droga do zapomnienia o którymś z nich – zwłaszcza, jeśli przypadkiem (lub i celowo) dziecko nieco przedłużyło sobie sen, a czas niepokojąco ucieka.


Niech jedyną rzeczą do spakowania rano będzie drugie śniadanie!

2/7
2/7

Zasada 2. – Pomóż dziecku rozpocząć dzień z uśmiechem na twarzy


Jeżeli przekażesz swojemu dziecku trochę pozytywnej energii z samego rana, będzie ono nie tylko wykonywać wszystko szybciej, ale i jego dzień stanie się dużo lepszy!


Czasem wystarczy po prostu włączenie ulubionej muzyki lub przygotowanie pysznego śniadania.

3/7
3/7

Zasada 3. – Przygotuj ubrania już poprzedniego dnia wieczorem


Dzięki tej prostej zasadzie, zaoszczędzisz więcej czasu niż możesz się spodziewać. Często to właśnie wybieranie stroju pochłania dziecku (i nie tylko) najwięcej czasu. Lepiej wybrać ciuchy wieczorem, żeby rano uniknąć spóźnienia z tego powodu.

4/7
4/7

Zasada 4. – Rób swojemu dziecku proste fryzury


Jeśli masz córkę, na pewno zdajesz sobie sprawę z tego, jak wiele czasu może zabrać poranne czesanie. Jednak gdy czas na to nie pozwala, nie warto przesadnie skupiać się na fryzurze – prosty kucyk czy warkocz wystarczą. A jeżeli Twoja mała księżniczka uwielbia bardziej skomplikowane uczesania, rób je w dni wolne lub gdy akurat macie więcej czasu.

5/7
5/7

Zasada 5. – Przygotuj proste śniadania


I to nie tylko te jedzone w domu, ale też i drugie śniadanie, które dziecko zabiera do szkoły. Zamiast przygotowywania kilku kanapek, rób ich mniej, w zamian pakując owoce – zaoszczędzisz czas na przygotowaniach, jednocześnie zapewniając dziecku codzienną dawkę witamin.

6/7
6/7

Zasada 6. – Wstawaj wcześniej niż dziecko


Każdy lubi pospać trochę dłużej, jednak wstanie nawet dziesięć minut wcześniej może znacznie pomóc w sprawniejszym przygotowaniu siebie i dzieci do wyjścia. Możesz przygotować śniadanie jeszcze zanim Twoje dziecko wstanie – dzięki temu zaoszczędzisz sporo czasu, zwłaszcza jeśli masz tylko jedną łazienkę i długą kolejkę do skorzystania z niej.

7/7
7/7

Artykuł zainspirowany tekstem ze strony: https://thesoccermomblog.com/school-morning-hacks/.

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć