Warszawa

Szkolny "must have" - czyli czego nie może zabraknąć w szkolnej wyprawce!

Szkolny "must have" - czyli czego nie może zabraknąć w szkolnej wyprawce!

Wielkimi krokami zbliża się rozpoczęcie roku szkolnego. Jak przygotowania? Czy kupiliście wszystko co niezbędne? Trzeba przyznać, że uczniowska wyprawka dla malucha jest całkiem spora. Nie mniejszy jest także wydatek na wszystkie niezbędne elementy szkolnego zestawu. Czego nie można pominąć?

 

Zobaczcie naszą listę produktów, które absolutnie muszą się znaleźć na Waszej liście zakupów!

 

1/14
1/14
Piórnik

Tu wszystko zależy od tego jak wiele chcemy w nim zmieścić. Można więc wybrać modele proste przypominające kosmetyczkę, albo te otwierane jak zeszyt i złożone z wielu części. Dla chłopców modne są te przypominające piłkarskie buty-korki czy w kształcie samochodów, a dla dziewczynek świetna propozycją będą te w jednorożce, królika Molang czy  bohaterki z bajek np. z „Krainy lodu”.

2/14
2/14
Worek na kapcie

Podobnie jak w przypadku plecaka – w wyprawce znaleźć się musi. Dla dziewczynek furorę ostatnio robią modele z króliczymi uszami.

3/14
3/14
Książki

Bez tego nie obędzie się żaden szkolny tornister!Zestaw pędzli i farb

4/14
4/14
Długopisy i ołówki

W wyposażeniu piórnika zajmują pozycją obowiązkową!

5/14
5/14
Strój na w-f

Pozycja obowiązkowa na liście zakupów. Dzieci w obecnych czasach lubią unikać aktywności fizycznej. Fajny, kolorowy i pomysłowy strój na w-f, w którym maluch poczuje się dobrze na pewno sprawi, że dziecko będzie z większą ochotą uczęszczało na te zajęcia.

6/14
6/14
Zeszyty

To podstawa – koniecznie w linię i w kratkę. Okładki przezroczyste wyszły już dawno z mody.  Ale warto je zabezpieczyć okładami silikonowymi, które są obecnie bardzo modne (zwłaszcza te w formie klocków Lego).

7/14
7/14
Pojemnik na żywność

Pozwala bezpiecznie przechowywać jedzenie np. kanapki, pożywną sałatkę czy mix owoców. A pałaszowanie z ulubionego pudełeczka jest przyjemniejsze niż jedzenie z folii aluminiowej czy papieru śnadaniowego.

8/14
8/14
Blok rysunkowy

Wiadomo musi być, w duecie z kredkami i farbami.

9/14
9/14
Kredki

Dzieci kochają prześcigać się w ilości kolorów kredek. Kto ma więcej – wygrywa!

10/14
10/14
Bidon na napoje

Na rynku jest cała masa modeli. Są te które trzymają temperaturę, modele ze słomką czy ustnikiem, a wybór kolorów i wzorów potrafi przyprawić o niezły zawrót głowy!

11/14
11/14
Plecak

Bez niego ani rusz. Na rynku producenci wyścigają się w coraz to bardziej kreatywnych modelach, więc jest w czym wybierać. Na co zwrócić uwagę? Przede wszystkim na pojemność, lekkość i ilość przegródek.

12/14
12/14
Zestaw pędzli i farb

Przyda się na zajęcia plastyczne. Zazwyczaj wybieramy te plakatowe. A rozmiary pędzli – dobrze mieć wachlarz wyboru, więc warto pomyśleć nad specjalnym piórnikiem specjalnie do ich przechowywania.

13/14
13/14
Papier kolorowy do wycinanek i nożyczki

Czyli niezbędnik na lekcje plastyki. Nigdy nie wiadomo do wykonania jakiej pracy się przydadzą, więc warto je mieć w pogotowiu!

14/14
14/14
Plastelina

To kolejna rzecz, która jest nieodzowna na zajęciach plastycznych.

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć