Warszawa

Koncert interaktywny: O Panu Tralalińskim czyli Tuwim i Lutosławski w duecie
Warszawa Koncert 4–11 lat

Koncert interaktywny: O Panu Tralalińskim czyli Tuwim i Lutosławski w duecie

Wpis archiwalny

 

18 lutego 2024 (niedziela), godz. 11.00

Opłata: 15 zł (dziecko + rodzic). Liczba miejsc ograniczona.

 

Muzyczne opowiastki to niezapomniana przygoda ze sztuką w roli głównej. Wspólnie z dziećmi przejdziemy przez zaczarowane drzwi do świata teatru i muzyki, niczym Alicja w Krainie Czarów. To będzie spektakl pełen dziecięcej radości, angażując słuch, mowę i ciało. Dzieci staną się zarówno odbiorcami, jak i twórcami spektaklu, wykorzystując improwizację, kreatywność, wyobraźnię i muzykalność. Będzie to opowieść złożona z wierszy Juliana Tuwima i muzyką Witolda Lutosławskiego.

Spotkania Stuku- Puku mają na celu zapoznanie dzieci z różnymi dziedzinami sztuki: teatrem, muzyką, tańcem i literaturą. Brzmi zbyt poważnie dla dzieci? Ależ skąd! Obcowanie ze sztuką daje zarówno dzieciom i dorosłym wiele radości. Sztuka to bezpieczna przestrzeń do ekspresji i komunikowania swoich uczuć.  

 

Dlaczego Tuwim i Lutosławski?

Witold Lutosławski skomponował muzykę do ponadczasowych wierszy Juliana Tuwima m.in. Kotek, Ptasie Plotki, Spóźniony Słowik czy Rzeczka, a więc warto wysłuchać muzycznej opowieści.

 

Koncert poprowadzą:

Sylwia Stępień - mama, śpiewaczka, pedagog

Śpiewaczka, sopran liryczno-koloraturowy. Mama pięcioletniej Hani. Absolwentka Guildhall School of Music and Drama w Londynie oraz Uniwersytetu Muzycznego F. Chopina w Warszawie. Solistka Warszawskiej Opery Kameralnej i Opery Królewskiej w Warszawie. Laureatka międzynarodowych konkursów wokalnych. Poza działalnością uwielbia pracować z dziećmi. Założycielka studia wokalnego CreARTiveChild w Wiedniu w latach 2014-2016. Marzycielka, wielbicielka zwierząt i podróży.

 

Marta Kostrych – pianistka, pedagog

Absolwentka Akademii Muzycznej we Lwowie i studentka Uniwersytetu Muzycznego F.Chopina w Warszawie. Swoje umiejętności kształciła również w prestiżowym Programie Kształcenia Młodych Talentów Akademii Operowej przy Teatrze Wielkim-Operze Narodowej. Aktualnie pracuje ze śpiewakami w Warszawskiej Operze Kameralnej w Warszawie. Posiada kilkuletnie doświadczenie w pracy z dziećmi jako nauczyciel fortepianu.

 

Zasady udziału w koncercie:

1. Każde dziecko uczestniczące w koncercie zobowiązane jest do posiadania biletu.
2. Dzieci uczestniczą w koncercie z rodzicem.
3. Koncert ma charakter interaktywnego wydarzenia, w trakcie którego uczestnicy siedzą na podłodze.
4. Dom kultury jest otwarty dla widzów 30 minut przed koncertem.
5. Przy wejściu do sali teatralnej odbywa się kontrola biletów.
6. Prosimy o stosowanie się do wskazówek pracowników DK Zacisze w zakresie zajmowania miejsc i bezpieczeństwa podczas koncertu.
7. Kawiarenka w DK Zacisze będzie czynna przed i w trakcie koncertu.
8. Wierzchnie okrycia należy zostawić w szatni na parterze budynku.
9. Biorąc udział w koncercie wyrażają Państwo zgodę na nieodpłatne utrwalanie, wykorzystywanie i rozpowszechnianie wizerunku uczestnika/opiekuna w formie fotograficznej i filmowej przez DK Zacisze zgodnie z art.81 ust.1 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4.02.1994. Zgoda dotyczy rozpowszechniania przez DK Zacisze wizerunku uczestnika/opiekuna w formie fotografii i materiału filmowego bez ograniczeń czasowych za pośrednictwem dowolnego medium dla celów związanych z promocją działalności DK Zacisze.
10.Zakup biletu i uczestnictwo w spektaklu jest równoznaczne z akceptacją powyższych zasad.

 

Więcej: https://zacisze.waw.pl/pl/aktualnosci/aktualnosci/koncert-muzyczne-opowiastki-stuku-puku

Miejsce wydarzenia:
ul. Blokowa 1
03-641 Warszawa
Organizator:

Dom Kultury Zacisze

ul. Blokowa 1
03-641 Warszawa
tel.: 22 679 84 69, 22 743 87 10

Wydarzenia w Warszawie

Przeczytaj również

Warto zobaczyć