Trójmiasto

Mała Gdyńska Filharmonia
Trójmiasto 3–14 lat

Mała Gdyńska Filharmonia

Mała Gdyńska Filharmonia to projekt stworzony z myślą o najmłodszych melomanach. Dzięki różnorodnym i atrakcyjnym koncertom, muzykę klasyczną kocha i poznaje coraz więcej dzieci. W ciągu dekady na naszej scenie pojawiły się niemal wszystkie grupy instrumentów, orkiestry symfoniczne, wokaliści, chóry, żywiołowi tancerze i balet. Pora zacząć kolejny sezon!

 

28.01.2024 r., niedziela, godz. 11:00 | Karnawałowe przeboje w roztańczonym Wiedniu

Drogie dzieci i drodzy rodzice, na początku nowego roku tradycyjnie zabierzemy najmłodszą publiczność do roztańczonego Wiednia. Właśnie tam rozpoczniemy naszą muzyczną podróż z takimi przebojami, jak „Usta milczą dusza śpiewa” z operetki „Wesoła Wdówka” czy „W rytm walczyka serce śpiewa” z operetki „Księżniczka Czardasza”. Nie zabraknie świątecznych akcentów muzycznych – „White Christmas” i „Jingle Bells”, a także popisów tanecznych w wykonaniu młodzieżowej grupy Zespołu Pieśni i Tańca Jantar. W końcu to KARNAWAŁ! Jak zawsze zachęcamy do balowych kostiumów.

 

WYKONAWCY:

Karolina Klawitter – sopran
Kamil Pękala – baryton

 

Kwartet Opera:

Michał Rożek- I skrzypce, Przemysław Treszczotka- II skrzypce, Krzysztof Jakub Szwarc- altówka, Barbara Misiewicz- wiolonczela

Grupa młodzieżowa Zespołu Pieśni i Tańca Jantar

Karolina Klawitter – koncepcja i prowadzenie

 

25.02.2024 r. godz. 11.00 | „Psotne saksofony w zgranym kwartecie”

W lutym zapraszamy na wyjątkowy poranek muzyczny dla dzieci z udziałem The WHOOP Group. Ciekawi jesteście co to takiego? Otóż to najbardziej rozpoznawalny polski kwartet saksofonowy złożony z najwybitniejszych saksofonistów młodego pokolenia. Zespół aktywnie koncertuje w kraju oraz za granicą, często występując w towarzystwie orkiestr symfonicznych i big bandów. Muzycy kwartetu łączą wirtuozerię i żywiołowość z muzykalnością i perfekcją, rozwijają się w błyskawicznym tempie oraz cieszą wyjątkowym uznaniem publiczności na całym świecie. Zespół specjalizuje się w muzyce klasycznej, którą wykonuje w autorskich aranżacjach. Zapraszamy już w lutym.

 

Zespół The Woop Group w składzie:
Jakub Muras – saksofon sopranowy
Mateusz Dobosz – saksofon altowy
Krzysztof Koszowski – saksofon tenorowy
Szymon Zawodny – saksofon barytonowy

 

17.03.2024 r., godz. 11:00 | „Pan Tralaliński, kontrabas i spółka”

W marcowej odsłonie poranka muzycznego dla dzieci zaprezentują się takie instrumenty jak wesoły kontrabas w towarzystwie skrzypiec, wiolonczeli, klarnetu, saksofonu i instrumentów klawiszowych. A wszystko po to aby pokazać najmłodszym melomanom jak najpiękniejsze wiersze Juliana Tuwima, które znalazły się w zbiorze piosenek dla dzieci Witold Lutosławskie na sopran i fortepian można pokazać w nowoczesny i nietuzinkowy muzyczny sposób. Kontrabas i spółka mają na to fantastyczny pomysł. Zapraszamy w marcu.

 

Wykonawcy:

Karolina Klawitter – sopran
Ewelina Sokołowska – skrzypce
Karol Sokołowski – wiolonczela
Adam Pachla – kontrabas
Beniamin Baczewski – klarnet i aranżacje
Tomasz Jocz instrumenty – klawiszowe

Karolina Klawitter- koncepcja i prowadzenie

 

https://www.gck.gdynia.pl/muzyka/mala-gdynska-filharmonia-poranki-muzyczne-dla-dzieci-2-2-2/

 

Mat. organizatora

Wydarzenia w Trójmieście

Warto zobaczyć