Warszawa

Mapa skarbu

Mapa skarbu

Gra kształtuje kreatywność umysłową dziecka oraz pobudza jego dziecięcą wyobraźnię! Poza tym, które dziecko nie lubi już w swoim młodym życiu zaznać chociaż namiastki rywalizacji?

 

W zabawie może brać udział od 2 do 5 uczestników. Gra ta opiera się przede wszystkim na zdrowej rywalizacji pomiędzy dziećmi, które za zadanie mają odnaleźć skarb, przygotowany i dobrze wcześniej ukryty przez osoby dorosłe. Dorośli nadzorujący zabawę mają za zadanie przygotować tzw. mapę skarbu, narysowaną odręcznie i przedstawiającą plan mieszkania, czy podwórka (w zależności od miejsca, gdzie zabawa się odbywa). Każdy z uczestników ma za zadanie zaznajomić się z mapą i opracować swój własny plan działania. Mapa powinna zawierać tzw. przeszkody, napotykane w trakcie próby odnalezienia skarbu. Może do nich należeć, np.: wykonanie dziesięciu przysiadów, zjedzenie plasterka cytryny, zaśpiewanie ulubionej piosenki, streszczenie w kilku zdaniach swojej ulubionej książki, czy też wcielenie się w określone role (komentatora sportowego, głodnego lwa lub lekarza badającego swoich chorych pacjentów). Który z uczestników wykona jak najlepiej powierzone mu zadania, przechodzi dalej, w końcu docierając do upragnionego skarbu (wciąż kierując się szlakiem podanym na mapie i wskazówkami). Skarbem mogą być słodycze, wymarzona zabawka, ciekawe i kolorowe tatuaże zmywalne, czy też bilet do kina - w zależności od inicjatywy osoby nadzorującej zabawę.
Gra z pewnością kształtuje kreatywność umysłową dziecka oraz pobudza jego dziecięcą wyobraźnię! Poza tym, które dziecko nie lubi już w swoim młodym życiu zaznać chociaż namiastki rywalizacji?

 

Przeczytaj również

Polecamy

Więcej z działu: Zabawy rozwojowe

Warto zobaczyć