Warszawa

Gra w karteczki

Gra w karteczki

Zabawa ta opiera się na ścisłej współpracy między dziećmi, pobudza ich wyobraźnię i na pewno wywołuje salwę śmiechu u uczestników gry! Z pewnością warto ją wypróbować!

 

W grze może brać udział dowolna liczba dzieci, które siadają obok siebie tworząc koło. Każdy z uczestników otrzymuje jedną karteczkę samoprzylepną i długopis, którym w ukryciu zapisuje na niej dowolnie wybrane zwierzę, rzecz, czy nawet jakąś znaną osobę. Następnie każde z dzieci układa swoje papierki w środku koła "do góry nogami" tak, żeby inni uczestnicy zabawy nie mogli zauważyć zapisanych wyrazów. W kolejnym etapie każdy z biorących udział w grze losuje ze środka koła wybraną przez siebie dowolną karteczkę i nie patrząc na zapisany tam wyraz przylepia ją sobie na czole, tak, żeby inne dzieci mogły odczytać słowo. Kiedy wszystkie karteczki spoczywają już na czołach każdego z uczestników, można rozpocząć zabawę. Rozpoczyna dziecko, które jako pierwsze losowało karteczkę ze środka koła, zadając trzy pytania dotyczące wyrazu, które znajduje się na papierku przylepionym do jego czoła. Mogą to być przeróżne pytania: co to jest? Jaki ma kolor? Czy znam tę osobę? Na każde z zadanych przez dziecko pytań odpowiadają pozostali uczestnicy zabawy, pomagając koledze odgadnąć co takiego napisane jest na jego karteczce. Ten kto jako pierwszy odgadnie zapisane słowo wygrywa i czeka aż reszta uczestników odgadnie wyrazy ze swoich świstków. Liczba kolejek jest dowolna, trzeba jednak pamiętać, że w pierwszej turze, każde z dzieci może zadać TYLKO trzy pytania, które pomogą mu zbliżyć się do rozwiązania zagadki. Jeśli ktoś podejrzewa, jakie słowo widnieje na jego czole może przysłowiowo "strzelać". Taki zabieg równa się jednemu zadanemu pytaniu.


Zabawa ta opiera się na ścisłej współpracy między dziećmi, pobudza ich wyobraźnię i na pewno wywołuje salwę śmiechu u uczestników gry! Z pewnością warto ją wypróbować!

 

Przeczytaj również

Polecamy

Więcej z działu: Zabawy rozwojowe

Warto zobaczyć