Warszawa

Sygnalizator świetlny

Sygnalizator świetlny

Dzięki tej zabawie dziecko ma możliwość zapoznania się z podstawowymi zasadami ruchu drogowego.

 

Zabawa w zielone i czerwone światło, uczy naszego malucha przede wszystkim podstawowych zasad ruchu drogowego, jednocześnie koncentracji. Pozwala też dziecku wyszaleć się będąc samochodzikiem w ruchu, a w przypadku większej ilości uczestników wpływa na rozwój relacji społecznych. Możemy również zaangażować tatę policjanta, który będzie czuwał nad porządkiem na drodze :)

 

Potrzebny nam będzie blok techniczny, z którego wycinamy 4 koła. Każde z nich kolorujemy odpowiednio na zielono, czerwono, pomarańczowo i czarno. Następnie do kół w kolorach świateł podklejamy z tyłu patyczek lub słomkę, tworząc w ten sposób znaki. Czarne kółko dajemy dziecku i pozwalamy jeździć, gdy trzymamy w górze zielone światło, gdy zmienimy je na pomarańczowe każemy odpowiednio zwolnić bądź przygotować się do jazdy. Na czerwonym dziecko bezwzględnie musi pozostać w bezruchu :)

 

Emilia

 

Komentarze

zabawa zamrażany liczy się do 25 inni uciekają i ten kto skończy liczyć goni ich jak złapie na przykład kasie to musi na przykład basia woła kasia dotknij mnie i ona ją łapie i znowu się goni i tak jak wszystkich on nie dotkinie

dodany: 2014-02-02 21:44:13, przez: oliwiakorth

Przeczytaj również

Polecamy

Więcej z działu: Zabawy rozwojowe

Warto zobaczyć