Warszawa

Dawne zabawy także są fajne...

Dawne zabawy także są fajne...

Czy zastanawialiście się czasem jakby to było wrócić do lat dzieciństwa i jeszcze raz pobawić się w ulubione gry i zabawy? Nic prostszego!

 

Proponuję zabawy w bierki, pchełki i cymbergaja. W dobie gier komputerowych mogą one wydawać się nudne Waszym dzieciom, jednak może warto chociaż spróbować i przekonać nasze pociechy do dawnych zabaw, a nuż...

 

Mój 4-letni synek nie tak dawno poznał zasady grania w pchełki, bierki i cymbergaja i stwierdzam jednoznacznie, został ich nowym fanem! A one, co najważniejsze uczą go cierpliwości, koncentracji i zręczności.

 

Oto krótki opis zabaw:

 

PCHEŁKI - gra zręcznościowa, która polega na wstrzeleniu do miseczki mniejszych krążków przy pomocy większego. Wygrywa ten gracz, który pierwszy umieści w miseczce wszystkie swoje krążki. Pchełki można kupić chociażby w kiosku, osobiście polecam magazyn "Gry i zabawy w PRL-u", do którego dołączone są właśnie pchełki i bierki.

 

BIERKI - gra polegająca na zbieraniu pojedynczych patyczków z rozrzuconego stosu, bez poruszenia pozostałych. Wygrywa ten gracz, który uzyska największą liczbę punktów, naliczanych według rodzaju i liczby zebranych patyczków.

 

CYMBERGAJ - zespołowa lub indywidualna gra polegająca na przemieszczaniu na płaskiej powierzchni trzech lub większej liczby monet. Monetami poruszamy za pomocą grzebienia.

 

mama Agnieszka

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Zabawy rozwojowe

Warto zobaczyć