Warszawa

Jak zorganizować dziecku niezapomniane urodziny w czasie pandemii koronawirusa?

Jak zorganizować dziecku niezapomniane urodziny w czasie pandemii koronawirusa?

W związku z rozprzestrzeniającą się pandemią wielu rodziców zmuszonych było do odwołania  zaplanowanych wcześniej imprez. Wśród nich znalazły się także wyczekiwane przez pociechy przyjęcia urodzinowe. Jak zrekompensować dziecku tę stratę? Jest wiele sposobów, by niestandardowe urodziny w tak trudnym czasie były wyjątkowym i niezapomnianym przeżyciem dla dziecka.

 

1/8
1/8
Obecność bliskich

Największe wyzwanie to brak obecności bliskich. Jak poradzić sobie z sytuacją, że nie mogą odwiedzić nas dziadkowie czy rówieśnicy dziecka, a jedynymi gośćmi przyjęcia będą domownicy?

 

Są na to sposoby. Gością mogą być z Wami wirtualnie. Poproście rodzinę lub rodziców przyjaciół dziecka o przesłanie kartek urodzinowych mailem. A może stworzycie galerię online, gdzie bliscy będą mogli dołączać swoje kartki, zdjęcia lub video z urodzinowymi życzeniami? Życzenia w takiej formie sprawią ogromną radość małemu solenizantowi. W trakcie przyjęcia możecie też znaleźć czas na video rozmowę z dziadkami.

2/8
2/8
Cudowny czas razem

Niech urodziny w tak wyjątkowym czasie będą pretekstem do wyjątkowego świętowania. Przygotujcie ulubione smakołyki Waszego dziecka. Upieczcie wspólnie pizzę, przygotujcie gofry z bitą śmietaną i ulubionymi dodatkami. Może zorganizujecie domowy piknik? Przynieście do salonu koce, poduszki. Zorganizujcie seans lub maraton filmowy, zagrajcie w gry planszowe. Niech dziecko zapamięta przede wszystkim radość z bycia razem.

3/8
3/8
Zadbajcie o oprawę

Pamiętajcie, że dla dziecka to bardzo ważny dzień. Warto zadbać o odpowiednie dekoracje. Porozwieszajcie balony, stwórzcie urodzinową girlandę. Już samo wspólne przygotowanie takiej oprawy może być świetną zabawą dla całej rodziny. Brak gości nie oznacza, że nie możecie zrobić przyjęcia tematycznego. Zamieńcie swój salon w park dinozaurów, zamek Elsy, wydrukujcie dekoracje z ulubionymi postaciami z kreskówek. 

4/8
4/8
Własnoręcznie wykonane upominki

Czy zauważyliście, ile radości dają Waszym dzieciom proste gadżety, opakowania i wszelkie przeciwieństwa drogich i wystrzałowych zabawek? Taką samą radość przyniosą wykonane własnoręcznie przez rodziców upominki. Wystarczy trochę czasu i chęci, by stworzyć coś od serca. Polecamy na przykład ten drewniany samolot.

5/8
5/8
Zabawa od święta

Zabawa, na którą nie można pozwolić sobie na co dzień to coś, czego nie może zabraknąć w dniu urodzin. Bez względu na to czy będzie to bitwa na poduszki, malowanie za pomocą dłoni i stóp, wydłubywanie skarbów z kostek lodu, dziecko zapamięta takie urodziny na długo!

6/8
6/8
Przebieranki

Dzieci uwielbiają przebieranki. Przygotujcie karton i wrzućcie do niego kolorowe apaszki, korale, okulary, nakrycia głowy i wszelkie inne rzeczy, z których Wasze dziecko będzie mogło skomponować swój odświętny strój - zachwyt w jego oczach gwarantowany! A urodziny to świetna okazja, by nie tylko dziecko, a cała rodzina wystąpiła w nietypowym wydaniu. Mama w przebraniu superbohaterki? Tata jako bohater ulubionej kreskówki? Dziecko z pewnością doceni Wasze starania i poczucie humoru.

7/8
7/8

Nie zapomnijcie uwiecznić całego dnia na fotografiach. Za jakiś czas przeglądając rodzinny album wspomnicie te niezwyczajne urodziny, które spędziliście w gronie domowników nie mogąć wychodzić na zewnątrz.

8/8
8/8
Bądźcie razem

Obecny czas jest niezwykle trudny dla dzieci. Brak kontaktu z rówieśnikami, niepokój o bliskich, funkcjonowanie w odmiennych warunkach mogą obniżać ich nastrój. To ogromne wyzwanie dla rodziców, by w tym czasie zapewnić dziecku poczucie bezpieczeństwa. Wspólne świętowanie urodzin to doskonały sposób, by odnaleźć "normalność", której dzieci w tym szczególnym czasie bardzo potrzebują. Zadbajcie więc o to, by dzień urodzin pełen był rodzinnego ciepła i aby Wasze dzieci czuły, że jesteście blisko.

 

 

Zobacz także:

Przeczytaj również

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć