Warszawa

Ratujmy Ziemię. Wielka księga zabaw

Ratujmy Ziemię. Wielka księga zabaw

Wydawnictwo: Egmont
od 3 do 7 lat
ISBN: 9788328143036
tagi: ekologia  quizy  gry  zabawy 

Jak rozmawiać z dziećmi o ekologii? Jak uczyć dbania o środowisko? Jak sprawić, żebyśmy to nie my musieli przypominać dzieciom np. o niemarnowaniu wody, ale żeby one same domagały się tego od nas? Polecamy znakomitą proekologiczną książkę „Ratujmy Ziemię. Wielka księga zabaw”.

 

„Ratujmy Ziemię. Wielka księga zabaw” przystępnie, językiem dostosowanym do możliwości i wrażliwości dzieci uświadamia, jak wygląda kondycja naszej planety, jakie są jej zagrożenia. Największą zaletą publikacji są jednak praktyczne ekologiczne porady, od których książka aż pęka w szwach.

 

Książka inspiruje do lepszego życia nie tylko dzieci, ale i dorosłych:

  • pokazuje, jak żyć bardziej ekologicznie i dbać o środowisko,
  • pomaga budować poczucie odpowiedzialności za naszą planetę,
  • uwrażliwia na los roślin, zwierząt, ludzi, na nasze wspólne dobro.

 

„Ratujmy Ziemię. Wielka księga zabaw” to książka edukacyjna, o tematyce ekologicznej, która uczy przez zabawę. Nie znajdziecie w niej nudnych pogadanek ani suchych wykładów.


Książka za to zawiera:

  • 9 gier i zabaw,
  • quizy,
  • zgadywanki,
  • wycinane pionki do gry planszowej.

 

 

Ekologiczna frajda gwarantowana!

 

Książka zachwyci dzieci kolorowymi obrazkami, od których trudno oderwać wzrok. Barwny świat z książki daje nadzieję, że mimo zagrożeń, przyszłość Ziemi rysuje się w kolorowych barwach. Książka daje poczucie sprawczości – wszystko jest w naszych rękach. Możemy uratować Ziemię.

Kup teraz

Recenzje książki (Ratujmy Ziemię. Wielka księga zabaw)

Recenzja bibliotekarza
Pytania zadawane przez dzieci

Żywiołowa, rezolutna, dociekliwa, ciekawe świata i … nie znająca jeszcze pojęcia dyskrecja. Taka jest Basia – bohaterka  REWELACYJNEJ książki „Basia. Wielka księga pytań” i świetnego cyklu dla najmłodszych stworzonego przez znakomity duet - Zofię Stanecką i Mariannę Oklejak.

Ta fantastyczna książka to zbiór króciutkich i przezabawnych opowiadań, stanowiących odpowiedzi na pytania które wciąż zadaje ciekawa świata bohaterka. Rodzina Basi wciąż słyszy: Po co? Jak? Dlaczego? Gdzie? Kiedy? I … Czy mogę dostać żelki?

Pytania zadawane przez Basię są prawdziwym wyzwaniem i niezłą łamigłówką dla jej najbliższych. Dotyczą nie tylko spraw codziennych (Jak działa bankomat?, Czy mogę dziś z wami spać?), ale również istoty istnienia (Po co ja właściwie jestem na świecie?, Dlaczego mnie urodziłaś?) oraz otaczającego ją świata (Po co są komary?, Dlaczego ludzie są niedobrzy dla zwierząt?).

Oprócz pasjonujących i pełnych humoru historii, które mogą zainspirować i pomóc niejednemu rodzicowi w rozmowie ze swoją kilkuletnią pociechą na trudne tematy, na uwagę zasługuje też piękna szata graficzna książki: duży format, twarde okładki oraz zachwycające (jak zawsze) i oryginalne kolorowe ilustracje Marianny Oklejak, które doskonale dopełniają całości.

Gorąco polecam!

A tak nawiasem, Drodzy Rodzice jakie pytania zadają Wasze dzieci? No i jak na nie odpowiadacie...


Lubisz CzasDzieci.pl?  Polub nas na Facebooku!

Komentarze

Warto zobaczyć