Poznań

CzasDzieci.pl na Targach w Poznaniu - relacja!

CzasDzieci.pl na Targach w Poznaniu - relacja!

W ostatni weekend mięliśmy ogromną przyjemność gościć na VIII Poznańskich Spotkaniach Targowych - Książka dla dzieci i młodzieży.

 

 

 

Tym miłym akcentem oficjalnie przypieczętowaliśmy otwarcie kolejnego naszego miasta.

 

 

 

 

 

 

 

Na naszym stoisku już tradycyjnie nie zabrakło zabaw plastycznych, baśniowych makijaży a szczególnym przeżyciem były wielkanocne warsztaty prowadzone przez naszego miłego gościa - autorkę książek dla dzieci - Joannę Krzyżanek.

 

 

 

Pani Joanna nauczyła nas robić piękne świąteczne kurczaczki, zarażając nas pasją i wiosenną radością. Zgodziła się również udzielić naszej ośmioletniej reporterce wywiadu, podczas którego opowiadała nam o swojej babci – Cecylii, budzącej ją w środku nocy gąsce Walerii i wielu innych ciekawostkach. Już niedługo będziecie mogli o nich przeczytać na naszym portalu.

 


Pomiędzy stoiskami przez cały weekend krążyły moliki książkowe. Na szczęście nie miały dużego apetytu na książki, bardziej na zabawę i pogawędki z dziećmi.

 

 

 

 


W ostatni dzień Targów pomiędzy książkami brykało mnóstwo koziołeczków. Już od rana przygotowywaliśmy kolorowe rogi, które z ogromną radością zakładały dzieci, by o 12:30, wziąć udział w Koziołkowej Paradzie, prowadzonej osobiście przez Koziołka Matołka. Każdy koziołek otrzymał od nas upominek.
 

Jeżeli spodobały się Wam zabawy z autorką książek - Panią Joanną Krzyżanek zapraszamy także do lektury książeczek o Myszce Franciszce i Króliku Ignacym ( wydawnictwo LektorKlett), którzy pomagają dzieciom w wieku 6-8 lat nabyć i utrwalić wiadomości z najważniejszych obszarów. Seria składa się z książeczek przedstawiających przygody Franciszki i Ignacego oraz zeszytów ćwiczeń z naklejkami. Oprócz licznych ćwiczeń, rebusów i łamigłówek, w zeszytach znajdziemy pomysły na zabawy i smakowite przepisy kulinarne. Bohaterowie zaskakują swymi niezwykłymi przygodami, poczuciem humoru i pomysłowością.

 

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć