Warszawa

Barbara Gawryluk poleca!

Prezentujemy listę ulubionych książek autorki "Małych bohaterów". Są tutaj pozycje czytane przez nią w dzieciństwie, a także publikacje, które ukazały się w ostatnich latach. Jest coś dla maluchów i dla starszych dzieci, coś do poczytania i pooglądania. Zapraszamy także do przeczytania rozmowy z pisarką, dostępnego w dziale "Wywiady".
1.
Dzieci z Bullerbyn. Wydanie kolekcjonerskie

Dzieci z Bullerbyn. Wydanie kolekcjonerskie

od 6 do 10 lat
KLASYKA
Wydanie bibliofilskie najbardziej znanej powieści szwedzkiej pisarki, na której wychowało się kilka pokoleń Polaków. Tym razem powracamy do opracowania graficznego i ilustracji Hanny Czajkowskiej... »
2.
Czarny młyn

Czarny młyn

od 10 do 14 lat
  Nagroda GRAND PRIX i I miejsce w kategorii książek dla młodzieży w wieku 10–14 lat w Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren zorganizowanym przez Fundację ABCXXI – Cała... »
3.
Tomek w krainie kangurów

Tomek w krainie kangurów

od 6 do 12 lat
tagi: przygoda  podróż 
Akcja Tomka w krainie kangurów zaczyna się w 1902 roku, kiedy Polska znajduje się pod zaborami. Tomek Wilmowski, syn rewolucjonisty, uczeń warszawskiego gimnazjum, opór przeciwko caratowi ma właściwie... »
4.
Do przerwy 0:1
PATRONAT CzasDzieci.pl

Do przerwy 0:1

od 12 lat
Cóż może być wspanialszego dla chłopaka od gry w piłkę na własnym boisku? Absolutnie nic! No może tylko prawdziwy turniej „dzikich drużyn”, w którym zagrają zespoły z całej... »
5.
Awantura o Basię

Awantura o Basię

od 6 do 10 lat
Z pokolenia na pokolenie Awantura o Basię nieodmiennie bawi, śmieszy, ale też wyciska łzy z oczu. Ta ulubiona lektura dziewcząt również chłopców może porwać interesującym wątkiem... »
6.
Mama Mu buduje

Mama Mu buduje

od 3 do 6 lat
tagi: zwierzęta  humor 
Czy krowy potrafią budować? I to w dodatku domki na drzewie? Mama Mu jak zwykle dowiedzie, że niemożliwe jest możliwe, szczególnie jeśli wyznaje się zasadę: „To nic, że gwóźdź jest... »
7.
Winnetou

Winnetou

od 6 do 12 lat
Czy można napisać dobrą powieść o Indianach, ani razu nie będąc w Ameryce Północnej? Oczywiście! Dokonał tego Karol May, którego zalicza się do wirtuozów tego gatunku. Jego powieści... »
8.
Biedny Pettson

Biedny Pettson

od 3 do 6 lat
Kot Findus stara się rozbawić będącego w złym humorze staruszka Pettsona. Ale zamiast wprawić go w dobry humor, jeszcze bardziej go denerwuje. W końcu jednak wymyśla coś, co poprawia Pettsonowi... »
9.
Dawno temu w Mamoko

Dawno temu w Mamoko

od 3 do 5 lat
Kontynuacja popularnej książki Miasteczko Mamoko. Tym razem pełna szczegółów rysunkowa opowieść toczy się w średniowieczu.   Dawno, dawno temu w dalekiej krainie Akuku było... »
10.
Mama Mu sprząta

Mama Mu sprząta

od 3 do 6 lat
tagi: humor  rodzina  zwierzęta 
Czy krowy potrafią sprzątać? Jeśli za sprzątanie uznać można przetarcie okna ogonem i postawienie na parapecie bukietu zawilców – to jak najbardziej. Pan Wrona ma jednak inne zdanie.... »

Przeczytaj również

Warto zobaczyć