Warszawa

Czarny młyn

Czarny młyn

Wydawnictwo: Wydawnictwo STENTOR
od 10 do 14 lat
ISBN: 978-83-61245-64-3

Nagrody

Opis książki

 

Nagroda GRAND PRIX i I miejsce w kategorii książek dla młodzieży w wieku 10–14 lat w Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren zorganizowanym przez Fundację ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom.

 

Zaniedbana, pustoszejąca wioska, skąd wszędzie jest za daleko i gdzie nawet nie odbiera telewizja, to cały świat jedenastoletniego Iwo i grupki jego przyjaciół. Pewnego razu w tym ponurym miejscu zaczynają się dziać dziwne, trudne do wyjaśnienia rzeczy, które z każdym dniem coraz bardziej przypominają koszmarny sen. Ślady prowadzą do Czarnego Młyna… Dzieci muszą same stawić czoła niebezpieczeństwu, by ratować swoich rodziców i ocalić zagrożoną wieś. Kluczem do rozwikłania zagadki i sposobem na pokonanie zła stają się niezwykłe zdolności upośledzonej siostry głównego bohatera.

Ta znakomita, mroczna powieść trzyma w napięciu już od pierwszych zdań. Opowiada przy tym o niezwykłej sile przyjaźni, poświęcenia i odpowiedzialności za drugiego człowieka.

 

 

format: 140x200 mm

liczba stron: 248

oprawa: miękka

Kup teraz

Szukamy najtańszych księgarni internetowych...

Komentarze

Książka bardzo dobra z wyjątkiem mało pasującego do całości zakończenia. Cały czas trzyma w napięciu, gra na emocjach czytelnika i tak powinno być w dobrej książce. Czy jednak podoba się dzieciom? Tego nie wiem. Moje dziecko nie zainteresowało się tematem. Może bało się takiej lektury?

dodany: 2015-02-28 01:19:56, przez: Mama Adama

Ta książka jest świetna polecam !!

dodany: 2014-12-08 19:11:15, przez: Natalia

Czarny Młyn przypomina nieco thriller dla nastolatków. Z góry uprzedzam, że nie znoszę się bać więc perspektywa czytania takiego dreszczowca trochę mnie przerażała. Ale jako ciekawski czytelnik musiałam spróbować. Przyznaję się bez bicia, że kilka razy ciarki przeszły mi po plecach. Mimo to fabuła tak bardzo wciąga, że nie mogłam się oderwać. Ta książka już od pierwszych stron trzyma w napięciu i tak pozostaje niemalże do ostatniej strony. Jest w niej wiele fantazji i niesamowitych wydarzeń. Myślę, że mnie podobałaby się bardziej, gdyby zakończenie było bardziej "realne". Jednak sądzę, że w tym przypadku chyba nie o to chodziło. Uważam, że to świetna lektura dla wszystkich miłośników mocnych wrażeń!

dodany: 2012-02-11 00:27:29, przez: Ania mama Alicji

Warto zobaczyć