Warszawa

Zły Pan

Zły Pan

Wydawnictwo: EneDueRabe
od 9 lat
ISBN: 9788362566204

Opis książki

Boj nasłuchuje.

Ktoś jest w dużym pokoju.

To Tata. To Zły Pan.

 

Dzięki staraniom wydawnictwa EneDueRabe ukazała się książka Zły Pan norweskiej pisarki Gro Dahle. Książka niezwykła i trudna, gdyż porusza temat przemocy domowej. W Norwegii została wydana jako część projektu "Świadek przemocy" i pełni rolę narzędzia terapeutycznego dla dzieci, które doświadczyły przemocy w domu.

 

Książka Zły Pan powstała na podstawie prawdziwych wydarzeń i doczekała się ekranizacji w postaci krótkometrażowego filmu animowanego.

 

Rozmowa z Gro Dahle o książce Zły Pan tutaj.

 

Tytuł oryginalny: Sinna Mann

Przekład z języka norweskiego: Paweł Urbanik

Oprawa: twarda

Ilość stron: 40

Kup teraz

Szukamy najtańszych księgarni internetowych...

Recenzje książki Zły Pan

Recenzje CzasDzieci.pl:

Dom zły

Książka Zły Pan będąca wspólnym dziełem norweskiej pisarki Gro Dahle i jej męża, Sveina Nyhusa to z pewnością jedna z najmocniejszych tego typu. Już sama szata graficzna nie pozostawia... czytaj więcej »
Recenzje rodziców:

Brakuje odpowiednich słów

Nie uważam, że książki dla dzieci powinny być wyłącznie śliczne, kolorowe i beztroskie. Podobnie jak literatura dla starszych – powinny poruszać wszystkie tematy. Ale czy na pewno... czytaj więcej »

By chronić dzieci przed okrucieństwem

To książka trudna do czytania i trudna do słuchania - pewnie dlatego, że raczej staramy się chronić dzieci przed okrucieństwem. Opowiada o problemie przemocy w rodzinie. O tym, jak uderza on... czytaj więcej »

Mnie zabrakło tchu, córka zareagowała spokojnie

Książka Zły Pan mnie obezwładniła. Tekst i rysunki są jak sploty swetra, który obiecał ciepło i bezpieczeństwo, a potem opinał coraz ciaśniej i ciaśniej, aż zabrakło mi tchu... czytaj więcej »

Komentarze

Warto zobaczyć