Warszawa

Opowieści pana Rożka

Opowieści pana Rożka

od 7 do 10 lat
PATRONAT
ISBN: 978-83-10-12160-8
Tematyka: baśnie, emocje, magia

Nagrody

Opis książki

Małgorzata Gutowska-Adamczyk, autorka bestsellerowej sagi Cukiernia Pod Amorem, tym razem przygotowała rarytas dla najmłodszych czytelników. Pan Rożek, wędrowny sprzedawca lodów o smaku baśni, opowiada dzieciom trzy niezwykłe historie. O marzeniach, które nadają życiu sens, o pragnieniu bycia potrzebnym oraz o tym, że szczęście czasem jest na wyciągnięcie ręki – wystarczy tylko je dostrzec.

 

Tym pięknym baśniom uroku dodają znakomite ilustracje Wandy Orlińskiej.

Kup teraz

Szukamy najtańszych księgarni internetowych...

Recenzje książki Opowieści pana Rożka

Recenzje CzasDzieci.pl:

Opowieści, które zmuszają do zadumy i rozmowy

Przyjemnie jest sobie wyobrazić świat naszkicowany piórem Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk w Opowieściach pana Rożka. Chciałoby się spotkać takiego wędrownego sprzedawcę lodów o smaku baśni,... czytaj więcej »
Recenzje rodziców:

Niezwykła pod wieloma względami

Małgorzata Gutowska-Adamczyk napisała książkę niezwykłą. Niezwykłą pod wieloma względami. Przede wszystkim pełną symboliki, pytań o miłość czy szczęście, a także bajkowo-niebajkową.... czytaj więcej »

Dzieci słuchają jej jak zaczarowane

Opowieści pana Rożka mają taką moc słowa, że nawet dzieci, dla których ta opowieść jest jeszcze za trudna, słuchają jak zaczarowane. Już pierwsze magiczne stwierdzenie: "lody o smaku... czytaj więcej »

Porusza najważniejsze problemy

Co zrobić, gdy dzieci są smutne lub nabzdyczone? Opowiedzieć im bajkę, najlepiej o innym dziecku w podobnym wieku. Tak właśnie czyni pan Rożek, sprzedawca lodów. Bohaterowie książki mają... czytaj więcej »
Recenzje dzieci:

Lody śmietankowe, czekoladowe i o smaku baśni...

Pan Rożek ma czarny cylinder jak magik i złotą furgonetkę, w której wozi lody o różnych smakach: śmietankowe, czekoladowe, kakaowe, truskawkowe i o smaku baśni. Ciekawe czy naprawdę można... czytaj więcej »

Komentarze

Warto zobaczyć