Warszawa

Księga życzeń. Tajemnice Avagoh

Księga życzeń. Tajemnice Avagoh

Wydawnictwo: Wydawnictwo W.A.B.
od 9 do 14 lat
PATRONAT
ISBN: 978-83-7747-669-7

Opis książki

Avagoh to kraina Elfów i Kolorowych Ludzi, których twarze zmieniają barwę w zależności od uczuć. Niestety temu pięknemu miejscu grozi zagłada. Słabnie magia, a sprawczynią tego jest prawdopodobnie Eteria, która ukradła Księgę Życzeń. To Księga czuwała nad bezpieczeństwem mieszkańców. Pomóc może tylko przybysz z innego świata – dziesięcioletnia Kasia.
Ta nader ciekawska i gadatliwa panienka z niesfornie potarganą grzywką musi odnaleźć Księgę. Nikt jednak nie wie, gdzie jej szukać. W dodatku twarz Kasi nie wyraża kolorów, co nie pomaga w zawieraniu przyjaźni. Dziewczynka wyrusza w trudną i długą podróż w towarzystwie wiecznie marudzącego geparda, jednorożca z ułamanym rogiem i pewnego gronostaja, który nie znosi, gdy nazywa się go fretką.


Czy uda im się odnaleźć Księgę? Jak potoczy się spotkanie z Eterią? I czy Kasia wróci szczęśliwie do swojego świata?

 

Joanna Buczkowska (ur. 1973) – psycholog, mama jedenastolatki.

 

W przygotowaniu kolejne części niesamowitych przygód Kasi.

 

oprawa: miękka ze skrzydełkami
format: 12,3 x 19,5 cm

Kup teraz

Szukamy najtańszych księgarni internetowych...

Recenzje książki Księga życzeń. Tajemnice Avagoh

Recenzje rodziców:

Piękna, baśniowa opowieść

Sytuacja jest krytyczna! Oto w Krainie Avagoh słabnie magia. Na pomoc zostaje sprowadzona mała dziewczynka z innego świata. Na szczęście udaje jej się znaleźć źródło problemu: duchy zostały... czytaj więcej »

Książka dla dzieci i dorosłych

Żółto-zielona świetlista okładka prezentująca wnętrze lasu, a na pierwszym planie wirujący elf (atrybuty: skrzydła i szpiczaste uszy) oraz uśmiechnięta dziewczynka. Ta książka przyciąga... czytaj więcej »

Akcja utrzymuje w miłym nastroju

Któż z nas nie ma życzeń? Wszyscy je mają - i ci młodsi, i ci starsi. Każdy z nas chciałby, żeby te marzenia można było spełnić. Może bardzo pomocna w tym, byłaby księga życzeń? Kraina... czytaj więcej »
Recenzje bibliotekarzy:

Debiut, ale jakże udany!

CUDOWNA! To pierwsze słowo, które nasuwa mi się po przeczytaniu książki. Cudowna kraina Avagoh, cudowna główna bohaterka Kasia, cudowna historia pełna magii. Książka o przyjaźni, pokonywaniu... czytaj więcej »

Komentarze

Dzisiaj coś o magii, elfach, kolorowych ludziach, jednorożcach, gepardzie, gronostaju oraz o najważniejszym bohaterze tej opowieści - małej Kasi. Kasia przeżyła bardzo wiele przygód. Czasem miłych, często nieco strasznych... Jednak udało jej się spełnić swoją misję. Taka mała dziewczynka potrafiła uratować magię, pomogła przy tym kilku ludziom, a wszystko z pomocą swoich nowych przyjaciół - towarzyszy podróży :) Jest to bardzo pouczająca i jeszcze bardziej zaczarowana opowieść o pomocy, zaufaniu, przyjaźni, odwadze... Tę książkę czytało mi się bardzo dobrze, strasznie mnie wciągnęła. Ciekawa historia małej, dzielnej dziewczynka, dużo magii, wiele fantazji. A co najbardziej mnie cieszy to fakt, ze ta książka najprawdopodobniej będzie miała dalszą część :)

dodany: 2012-06-26 19:27:31, przez: Marta mama Nikusia

Warto zobaczyć