Warszawa

Młody Sherlock Holmes. Zabójcza chmura

Młody Sherlock Holmes. Zabójcza chmura

Wydawnictwo: Wydawnictwo W.A.B.
od 9 do 14 lat
PATRONAT
ISBN: 978-83-7747-523-2

Opis książki

Sherlock Holmes ma czternaście lat. Upłynie jeszcze trochę wody w Tamizie, zanim stanie się owym słynnym detektywem, ale już trafia mu się pierwsze śledztwo. W lesie niedaleko dworu jego stryjostwa zostają znalezione zwłoki pokryte dziwnymi bąblami, a ślad prowadzi do pewnego barona. Jaką ponurą tajemnicę skrywają ponure londyńskie doki? I jak się na tym wszystkim skupić, skoro tuż obok jest piękna rudowłosa Virginia? Zabójcza chmura to pierwszy tom serii o nastoletnim błyskotliwym detektywie. Frapująca fabuła, znakomicie oddany klimat miejsca i czasu oraz barwne postacie składają się na powieść, pod jaką chętnie podpisałby się sam Conan Doyle.

 

przekład: Dominika Cieśla-Szymańska
oprawa: miękka
format: 12,3 x19,5 cm
liczba stron: 304

Kup teraz

Szukamy najtańszych księgarni internetowych...

Recenzje książki Młody Sherlock Holmes. Zabójcza chmura

Recenzje rodziców:

Przewodnik dla młodzieży

Nie tylko dorośli lubią Sherlocka Holmesa. Jego postać jest intrygująca także dla dzieci. Dorośli poznają detektywa w wieku dorosłym, gdy ma już ustaloną profesję, zainteresowania i podejście... czytaj więcej »
Recenzje dzieci:

Książka była fajna, bo...

Czytałem już Czapkę Holmesa, ale to było o chłopcu, który dostał czapkę w kratkę i chciał zostać detektywem. A teraz w końcu czytamy o prawdziwym Sherlocku, który był zwykłym chłopcem... czytaj więcej »

Naturą młogego Sherloka jest wpadanie w kłopoty

Książka została napisana w sposób prosty i jednocześnie z doborem odpowiednich słów tak, że czytelnik ma wrażenie, jakby był głównym bohaterem opowieści. Dodatkowym plusem jest fabuła,... czytaj więcej »
Recenzje bibliotekarzy:

Sami niepostrzeżenie wciągamy się w proces dedukcji

Pierwsza część cyklu Młody Sherlock Holmes. Wszystko sprowadza się do obserwacji i gdy mamy wystarczająco dużo faktów – wszystko możemy wydedukować. I to się sprawdza w życiu, choć... czytaj więcej »

Komentarze

Warto zobaczyć