Warszawa

Co czytać w grudniowe wieczory?

Co czytać w grudniowe wieczory?

Między 6 a 24 grudnia, w samym środku świątecznej krzątaniny, chcemy Wam zaproponować zestawienie książek o Bożym Narodzeniu.

 

Swoje miejsce znalazły w nim niekwestionowane klasyki i tegoroczne nowości.

 

To książki, które czytamy i czytać będziemy w grudniowe poranki, popołudnia i wieczory!

 

Zapraszamy do galerii, gdzie zamieściliśmy tytuły, opisy oraz wiek odbiorców.

 

1/17
1/17
Paddington i świąteczna niespodzianka, Michael Bond, wyd. Znak 2-6, lat

Czy i wy tak jak Paddington nie możecie się doczekać świąt Bożego Narodzenia? Marzycie o wizycie w Zimowej Krainie Cudów i warsztacie Świętego Mikołaja? Przeczytajcie tę książkę, by spełnić swoje marzenia i sprawdzić, jak słynny miś poradzi sobie, gdy zgubi się na Biegunie Północnym.

2/17
2/17
Basia i Boże Narodzenie, Zofia Stanecka, wyd. Egmont, 2-6 lat

Ulubienica małych czytelników i Boże Narodzenie. Kto kocha Basię, musi sięgnąć po tę książkę.

3/17
3/17
Boże Narodzenie krowy Zosi, Geoffroy de Pennart, Wyd.: Muchomor, 3-6 lat

Czy krowa Zosia dotrze na Boże Narodzenie? Czy samochód zagrzebany w śniegu uniemożliwi jej dalszą podróż? Kim jest Pablo? Tego dowiecie się czytając tę książkę.

4/17
4/17
Opowiadania wigilijne. Pod choinkę od polskich pisarzy, Ewa Poklewska-Koziełło Iwona Cała, wyd. Literatura, 3-6 lat

Opowiadania dobre jak barszcz z uszkami i pierniczki. Pełne marzeń i spełnionych życzeń z odrobiną bożonarodzeniowej magii (prawdziwego anioła w supermarkecie, rozmów bombek) oraz ważnych misji do wykonania (bo kto lepiej od Was pocieszy św. Mikołaja, któremu zaginęły renifery).

5/17
5/17
Cecylka Knedelek i Boże Narodzenie, Joanna Krzyżanek, wyd. Wydawnictwo Jedność, 3-9 lat

Gorączkowe przygotowania do świąt. Mało czasu, a wiele do zrobienia. Czy tym razem uda się bez kłopotów? Chyba nie… Tam, gdzie jest gąska Waleria, tam o kłopoty nietrudno... bo dziwnym trafem jakoś szczególnie łatwo przyklejają się jej do skrzydełek. O tym jednak, co dokładnie się wydarzyło i jak zakończyła się ta świąteczna przygoda, przeczytajcie już sami...

6/17
6/17
Boże Narodzenie w Bullerbyn, Astrid Lindgren, Wyd.: Zakamarki, 4-8 lat

Magiczny świat Bullerbyn i przygotowania do świąt. Wycieczka do lasu po cztery choinki, zapach pierniczków i wreszcie upragniony dzień Wigilii.

7/17
7/17
Hurra, są Święta!, Ulf Nilsson, wyd. Zakamarki, 5-8 lat

Prosiak Rufus, bezdomna kotka i dwie myszy w opuszczonej chacie przygotowują się do świąt czytając książkę „Święta w naszym domu”.
„Hurra, są Święta” podzielona jest na 24 rozdziały – idealne do czytania w każdy grudniowy wieczór aż do Wigilii.

8/17
8/17
Pan Toti na święta, Sorn Gara, Forum Centrum Handlowe, 5-8 lat

Grupa bohaterów Pan Toti, Hehel, Bliźniacy i Lula wraz z pozostałymi postaciami przez 24 grudniowe dni przeżywa przygody, które mają ich przygotować ich do świąt.
Dołączcie do nich, aby poczuć tę niezwykłą atmosferę podniosłego oczekiwania na najważniejszy dzień roku.

9/17
9/17
Wierzcie w Mikołaja!, Lotta Olsson, wyd. Zakamarki, 6-10 lat

Dlaczego przygotowania do świąt Bożego Narodzenia od samego początku nie przebiegają tak jak zawsze. Gwiazdy betlejemskie w oknach gasną i na nic zda się wymiana kolejnych żarówek, choinki gubią igły, zanim zdąży się je donieść do domu, a adwentowe wypieki nie wychodzą najbardziej wprawnym gospodyniom, zaś z okien wystawowych w tajemniczych okolicznościach znikają świąteczne dekoracje. Przypadek? A może ktoś z premedytacją stara się, by w tym roku nie było świąt? Tylko kto to może być i dlaczego tak mu na tym zależy? I najważniejsze: czy uda się go powstrzymać?!

10/17
10/17
Święta dzieci z dachów, Mårten Sandén, wyd. Zakamarki, 6-10 lat

Dzieci z domu dziecka, ucieka by szukać ojca jednej z dziewczynek, bezdomny, który zapomniał kim jest i walka z czasem, by odzyskał pamięć. To mieszanka doskonała na 24 rozdziały do czytania w czasie przygotowania do świąt. Jeśli chcecie się dowiedzieć, jakie będzie zakończenie, koniecznie przeczytajcie.

11/17
11/17
Prezent dla Cebulki, Frida Nilsson, wyd. Zakamarki, 6-10 lat

Cebulka ma dwa życzenia. Pod choinkę chce rower i tatę. Ale rower jest za drogi, a tata daleko w Sztokholmie. Cebulce nie pozostaje zatem nic innego, jak wziąć sprawy w swoje ręce. Czy uda jej się zdobyć to, czego pragnie.

12/17
12/17
Amelia Bedelia i Boże Narodzenie, Peggy Parish, Wydawnictwo Literackie, 7-11

Amelia jest mistrzynią chaosu i wpadek, ale jest też niezwykle charyzmatyczną postacią. Jeśli chcecie się dobrze bawić i chcecie wiedzieć, jak poradziła sobie z przygotowania do Bożego Narodzenia koniecznie przeczytajcie tę książkę!

13/17
13/17
Dziewczynka, która uratowała Gwiazdkę, Matt Haig, wyd. Wydawnictwo Zysk i S-ka, 7-10 lat

Czy magia może się kiedyś skończyć? Co się stanie jeśli Święty Mikołaj straci swą magiczną moc i zamiast świętami zajmie się zupełnie czymś innym? Amelia wie, co się wtedy robi. Przeczytajcie o jej przygodach, a też będziecie wiedzieć jak uratować Gwiazdkę!

14/17
14/17
Gwiazdkozaur, Tom Fletcher, Wydawnictwo Zysk i S-ka, 7-10 lat

W tej książce nic nie jest takie, jakie znacie z innych opowieści o Bożym Narodzeniu. Jest za to William, jego tata, Bob, Święty Mikołaj (prawdziwy) oraz… dinozaur?
Nie zdradzimy Wam finału przygody, w której spotykają się Boże Narodzenia i dinozaur. Przeczytajcie sami!

15/17
15/17
Opowieść wigilijna, Charles Dickens, wyd. Media Rodzina, od 9 lat

Historia, którą powinien poznać każdy.
Chciwego i zgorzkniałego kupca, Scrooge'a, który nie odczuwa radości ze zbliżających się świat Bożego Narodzenia i „goście”, którzy uświadamiają mu, jakie błędy popełnia w swoim życiu.

16/17
16/17
Mademoiselle Oiseau i listy z przeszłości, Andrea de la Barre de Nanteuil Lovisa Burfitt, wydawnictwo Literackie, 10-14 lat

Mademoiselle Oiseau nie ma od 59 dni…., a Isabella odkrywa, ze fantazyjne falbanki i żaboty skrywają mroczne tajemnice przeszłości. Nastoletnia bohaterka dowiaduje się także, że musi szybko wyruszyć na poszukiwanie prawdy, zanim będzie za późno, i uratować wigilijną tradycję, o której jej ekscentryczna przyjaciółka najwyraźniej chce zapomnieć.

To już druga książka Mademoiselle Oiseau i równie wciągająca!

17/17
17/17
17. Wigilia Małgorzaty, India Desjardins, wyd. Dwie Siostry, 12-16 lat

Wygoda, bezpieczeństwo, odpoczynek…. Małgorzata ma ponad osiemdziesiąt lat i woli spędzać święta samotnie, aby nie narazić się na niebezpieczeństwo. Tymczasem zamknięta i odcięta od świata traci coś najcenniejszego, co paradoksalnie starała się chronić.
Opowieść dla starszych czytelników, dobry punkt wyjścia do rozmowy o życiu.

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły książkowe

Warto zobaczyć