Warszawa

Polscy wydawcy mają swoją szansę. Rusza projekt In Other Words

Polscy wydawcy mają swoją szansę. Rusza projekt In Other Words

To bardzo interesująca wiadomość dla wydawców literatury dziecięcej. Brytyjska organizacja BookTrust, która zajmuje się promocją czytelnictwa, właśnie rusza z nowym projektem. Cel jest jeden: promocja zagranicznej literatury dziecięcej na rynku brytyjskim.


Literatura dziecięca na świecie ma się bardzo dobrze. BookTrust, chcąc zwiększyć ilość angielskich tłumaczeń książek dla najmłodszych z całego świata, właśnie wystartował z projektem „In other words”.


Jak to wszystko działa? Już wyjaśniamy!

 

BookTrust, posiłkując się zacym gronem eksperckim, wybierze 10. najciekawszych propozycji literackich dla najmłodszych. Pod uwagę będą brane tylko te, które nie zostały wydane w języku angielskim. Szczęśliwa dziesiątka zostanie zaprezentowana światu w czasie targów w Bolonii, które odbędą się 4. kwietnia 2017. Ale to nie wszystko. Otóż te tytuły, które zostaną zakupione przez wydawców z Wielkiej Brytanii, mogą liczyć na grant w wysokości 1500 funtów na cele marketingowo- promocyjne.


Wydawcy z całego świata mogę zgłaszać swoje propozycje do 26. września. BookTrust w ramach „In other words” wybierze 10. najlepszych.


Trzymamy kciuki za naszych! Wszak mamy się czym chwalić!


Więcej informacji o projekcie In Other Words znajdziecie na www.booktrust.org.uk

 

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły książkowe

Warto zobaczyć