Warszawa

Od Zajączka dla przedszkolaka…

Od Zajączka dla przedszkolaka…

Co jest najlepszym prezentem dla przedszkolaka? Jak to: co? Książka! Nawet nie chodzi o to, że rozwija słownictwo, wzbogaca wyobraźnię, uwrażliwia… To jest prezent ponadczasowy, nie zepsuje się, można do niego wrócić w każdej chwili, a, nawet po latach, przypomni ofiarodawcę.
Tylko jak, spośród ogromnej masy książek, wybrać coś wartościowego? Oto jest pytanie.


Polecam kilka serii wydawniczych, które z pewnością ucieszą wielu przedszkolaków:


1. KSIĄŻKI DLA MAŁYCH I DUŻYCH
To seria książek, w których mały czytelnik znajdzie wiersze znanych autorów; Juliana Tuwima, Jana Brzechwy,  Ignacego Krasickiego, Stanisława Jachowicza, Aleksandra Fredry i innych . W utworach są ulubione dziecięce wyliczanki, piosenki, bajki, wiersze ułożone tematycznie np.  utwory dla mamy czy wiersze o wiośnie.

 

2. MAGICZNA KOLEKCJA BAJEK
Niezapomniane baśnie np. „Brzydkie kaczątko”, „ Czerwony Kapturek”, „Królewna Śnieżka”, „Królowa Śniegu” czy „ Kot w butach” - kilkanaście tytułów znanych i wspaniałych utworów. Oprócz tego, że książki są pięknie wydane, wzbogacone niezwykłymi ilustracjami, to dołączony jest do nich magiczny długopis, który, przyłożony do strony książki, „czyta” tekst baśni oraz „mówi” głosami wszystkich bohaterów.
        
3. CZYTAM SOBIE
Trzypoziomowy program wspierania nauki czytania dla dzieci w wieku 5-7 lat. Poziom 1- składanie słów, poziom 2- składanie zdań, poziom 3- „połykanie stron”. Bardzo ciekawe historie, które zainteresują każde dziecko np: o niezwykłym podarku dla pewnego trolla, o damie, która straszyła w zamku, o czarownicy, która zamieniła miotłę na deskorolkę itd. Szczególnie polecam serię o Basi autorstwa Z. Staneckiej – Basia jest urocza, a jej przygody bardzo, bardzo zabawne.

 

4. KAJTUŚ
Wspaniałe przygody małego Kajtka, jego rodzinki i kolegów z przedszkola. Wraz  z chłopcem przeżywamy smutki i radości dziecięcego świata, patrzymy na problemy z perspektywy dziecka, a także przeżywamy wiele niezwykłych zdarzeń.
            
5. MARYSIA
Podobnie jak z Kajtusiem, z Marysią poznajemy otaczający nas świat, a dzieje się to w sposób mądry, przystępny i zabawny. Czytamy np. o pierwszym dniu w przedszkolu, chęci posiadania zwierzątka i oczekiwaniu na pojawienie się nowego członka rodziny.

 

6. POCZYTAJ MI MAMO
To jest seria, do której nie muszę chyba nikogo namawiać. Z naszego dzieciństwa pamiętamy małe, cienkie książeczki, dostępne w każdym kiosku. Mądre, ciekawe opowieści autorstwa np. Joanny Papuzińskiej, Małgorzaty Musierowicz, Wandy Chotomskiej i innych. Poczytajmy naszym maluchom wiersze i opowiadania, które kiedyś czytali nam nasi rodzice -  to opowieści, które niosą ważne przesłanie, mówią o istotnych rzeczach i propagują świat wartości, może już niemodnych, ale pięknych…


Jestem pewna, że macie jeszcze jakieś ulubione książki, które warto przeczytać przedszkolakowi. Czekam na Wasze propozycje! Piszcie w komentarzach o utworach, które zainteresują nasze dzieci. I czytajmy maluchom! Rano, w południe, wieczorem, zawsze!!!

 

Mama

 

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły książkowe

Warto zobaczyć