Warszawa

Przewodnik po świecie kina dla wszystkich Młodych Kinomanów

Przewodnik po świecie kina dla wszystkich Młodych Kinomanów

Każdy prawdziwy kinoman – ten duży, ale także ten nieco mniejszy – po prostu lubi oglądać pasjonujące filmy. Wracać do świata swoich ulubionych bohaterów, ekscytować się ich nowymi przygodami. Z czasem początkujący kinoman staje się wytrawnym odbiorcą i zaczyna mieć potrzebę zajrzenia pod „filmową podszewkę”, dowiedzenia się czegoś więcej o filmach, które tak chętnie ogląda.


„Elementarz młodego kinomana” to przewodnik po świecie kina, publikacja skierowana do młodszych widzów (uczniów starszych klas szkoły podstawowej), spragnionych odrobiny wiedzy z tej dziedziny, a także do rodziców, nauczycieli i wszystkich osób zajmujących się edukacją filmową dzieci, poszukujących ciekawych materiałów do wykorzystania podczas pracy i zabawy z nimi.


Nowatorski, napisany w przystępnej formie „Elementarz” odkrywa przed młodymi kinomanami (a dorosłym pomaga przybliżyć dzieciom) podstawy sztuki filmowej i wybrane wątki z historii kina. Jego integralną częścią są również materiały edukacyjne (propozycje zabaw, quizy czy wykreślanki), pozwalające dzieciom zdobywać i pogłębiać wiedzę o filmie poprzez zabawę.


„Elementarz młodego kinomana” dostępny jest dla wszystkich zainteresowanych na stronie edukacjafilmowa.pl. Autorką publikacji jest filmoznawczyni – dr Jadwiga Mostowska. Zapraszamy do świata filmu.

 

Zrealizowano w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Jadwiga Mostowska – doktor nauk humanistycznych, jest absolwentką kulturoznawstwa o specjalności filmoznawczej Uniwersytetu Łódzkiego. Zajmuje się edukacją kulturalną w obszarze filmu, sztuk wizualnych i literatury. Jest autorką artykułów z dziedziny filmoznawstwa (publikowanych m.in. w „Kwartalniku Filmowym”) oraz opracowań służących edukacji filmowej młodego widza (m.in. dla „Filmoteki Szkolnej” i portalu edukacjafilmowa.pl), a także realizatorką projektów edukacyjno-kulturalnych. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, twórczyni publikacji dedykowanej edukacji filmowej dzieci pt. „Elementarz młodego kinomana”.

 

 

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły książkowe

Warto zobaczyć