Warszawa

Seria "Jej wysokość Zosia"

Seria "Jej wysokość Zosia"

Chciałabym dzisiaj przybliżyć Państwu postać małej dziewczynki Zosi i zachęcić do czytania książek z serii „Jej Wysokość Zosia”.

 

Główna bohaterka zostaje księżniczką w magicznej krainie Czarlandii. Zosia razem ze swoją Mamą Mirandą przenosi się do zamku, poznaje króla Rolanda II, który zostaje jej ojczymem a przybrane rodzeństwo Amber i Janek pokazują jej jak być księżniczką. To trudna i długa droga, ale Zosia się nie poddaje. Dzięki magicznemu amuletowi może rozmawiać ze zwierzętami, które stają się jej przyjaciółmi.

 

W jednej z książek możemy przeczytać o tajemniczym pojawieniu się czarodziejki o imieniu Sasza. Zosia z niecierpliwością czeka na dzień zaczarowanej uczty, podczas której nadworny czarnoksiężnik Cedryk zaprezentuje lustra przemian. Rodzina jest zachwycona gościem jednak Zosia nie jest przekonana, co do dobrych intencji Saszy. W każdej opowieści pojawia się znana księżniczka tym razem jest to Śnieżka, która stara się pomóc Zosi mówiąc:

„ Zosiu ludzie nie zawsze są takimi, jakimi się wydają.

Jeśli masz złe przeczucie, powinnaś mu zaufać. „

 

Myślę, że przygody Zosi pokazują dzieciom jak postępować, co robić, kiedy jest źle, jak rozwiązywać trudne sytuacje i rozróżniać dobre uczynki od złych. Ważną kwestią jest również uświadomienie młodego czytelnika, że rodzina to nie tylko Mama i Tata, to również brat, siostra, młodsi lub starsi, ważne, że są i chcą dla nas jak najlepiej. Zosia pokazuje nam jak zaprzyjaźnić się z przybranym rodzeństwem, jak odnaleźć siebie wśród nowej rodziny.

 

Jak skończy się bajka zapraszam do lektury.

 

Małgorzata Mintus (mama)

 

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły książkowe

Warto zobaczyć