Warszawa

Seria „Liczę sobie”, czyli matematyka da się lubić

Seria „Liczę sobie”, czyli matematyka da się lubić

„Liczę sobie” to kolejna seria książeczek edukacyjnych dla dzieci z wydawnictwa Egmont. Dzieciaki mają okazję przeżyć prawdziwą matematyczną przygodę, a przez fascynujący świat liczb prowadzą ich zabawni bohaterowie: Król Gromoryk, Fredek i Szczurki. Zadania opracowała ekspertka nauczania początkowego i psychologii rozwojowej dziecka – Anna Boboryk.

 

Poprzednia seria edukacyjna z Egmontu, „Czytam sobie”, podbiła serca wielu dzieci i ich rodziców, dlatego z pewnością warto sięgnąć po najnowszą publikację tego wydawnictwa!

 

Seria „Liczę sobie” składa się z trzech części, które odpowiadają trzem poziomom trudności. Książki przeznaczone są dla dzieci w wieku 4 – 9 lat. Wszystkie książeczki są niewielkie (format 16x20 cm) i lekkie, można zatem bez problemu spakować je do plecaka i zabrać do szkoły lub na wycieczkę! Każda książka rozpoczyna się instrukcją wyjaśniającą, jak z niej korzystać, a kończy tym, co dzieciaki lubią najbardziej: kompletem naklejek.

 

Co ciekawe, książki nie składają się tylko z zadań matematycznych. Każde ćwiczenie poprzedzone jest wesołą opowieścią o przygodach głównego bohatera, który zachęca najmłodszych do myślenia i odkrywania. Zatem dzieciaki uczą się w najlepszy z możliwych sposobów: przez zabawę! Na małego ucznia, który dotrze do końca książki, czeka dyplom zwycięstwa. Jednak największym sukcesem jest oswojenie matematyki i zrozumienie, że poznawanie jej tajników jest bardzo ciekawe.

 

Dzięki serii „Liczę sobie” Egmont udowadnia, że matematyka wcale nie jest taka trudna. Królowa wszystkich nauk może być niezwykle fascynująca! Nie wierzycie? Zobaczcie sami!

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły książkowe

Warto zobaczyć