Warszawa

Młodzież czyta: wakacyjny mix

Młodzież czyta: wakacyjny mix

Wakacyjne szaleństwo, czyli tematycznie bliżej niesprecyzowany miszmasz na lato.


Lato za oknem w pełni. Pogoda płata nam figle zsyłając raz piekielny upał, raz chłodne i deszczowe dni. W takiej sytuacji nie pozostaje nic innego jak sięgnąć po lekturę. Pytanie tylko – jaką? W dzisiejszym zestawieniu przygotowałam  4 serie, w których każdy znajdzie coś dla siebie – zarówno dziewczyny, jak i chłopcy! A są one o tyle fantastyczne, że jeżeli dacie pochłonąć się bez reszty to z całą pewnością zdążycie je przeczytać nim zabrzmi pierwszy szkolny dzwonek.

 

Seria Pośredniczka / Meg Cabot

Na początek coś co wydawać się może na pierwszy rzut oka nieco „przeterminowane”. Uważam jednak, że młodzieżowe powieści komediowe Meg Cabot nigdy się nie starzeją.
Duchy nieco Was przerażają? Nie dajcie się zwieść i poznajcie Suzannah, która nieźle daje im popalić! Rozwiązywanie problemów, jednocześnie się w nie pakując to jej specjalność! Zawsze jednak niczym kot ląduje na cztery łapy.
Powieści dobre dla każdego na poprawę nastroju. Świetnie spełniają rolę klasycznych czytadeł. Sprawdzą się na plażę i do poduszki, a przebrniecie przez nie w zastraszająco szybkim tempie!


12+

 

 

Seria Dary Anioła / Cassandra Clare

Skoro rozpoczęliśmy od powieści mniej znanych, jako drugie proponuje te o których zapewne wiele osób słyszało. Prawdopodobnie jest tak z dwóch powodów. Jeden z nich to fakt, że to naprawdę dobry cykl fantasy dla młodzieży, natomiast drugi to sprawka wyjątkowo przeciętnej ekranizacji.
Clary poznajemy jako normalną nastolatkę z jej zupełnie normalnymi problemami. Pewnego wieczoru zostaje jednak świadkiem morderstwa, które tylko z pozoru zdaje się być zbrodnią… To właśnie tego dnia Clary dowiaduje się, że demony i ich łowcy istnieją naprawdę, a fakt iż ich ujrzała nie jest zwykłym przypadkiem.
Polecam wszystkim fanom gatunku – wspaniała fantastyka z całą paletą różnorodnych postaci. Uprzedzam jednak – gdy się wciągniecie nie będziecie mogli przestać.


13+

 

Seria Artemis Fowl / Eoin Colfer

 

Pozostajemy w tematyce ekranizacji. Tej jeszcze nie mieliście okazji ujrzeć, ale premiera już za pasem. W takim razie polecam wszystkim – sięgnijcie najpierw po tę niesamowitą serię!
Wiele jest historii o wróżkach, elfach i innych światach. Z pewnością wiele z nich już udało Wam się poznać. Ta jednak jest połączeniem magii z ogromną wiedzą i technologią – opowieść fantasy na miarę XXI wieku!
Tytułowy Artemis to bardzo inteligentny, acz zarozumiały dwunastolatek. Nie ma żadnych skrupułów aby dla własnych celów okraść pradawne rasy – wręcz absolutnie się tego nie boi i z chęcią udowodni, że wcale mimo swojego wieku  nie  jest aż tak krystalicznym dzieckiem za jakie mógłby uchodzić.  Dajcie mu się porwać w niebezpieczną podróż i sami oceńcie kim jest ten niezwykle przedsiębiorczy nastolatek…


11+

 

Seria Pretty Little Liars / Sara Shepard

Coś całkowicie dla dziewczyn! Książka, która także doczekała się ekranizacji, tym razem jednak w formie serialu. Nie jest ona jednak nawet w połowie tak dobra jak 16(!) tomów Pretty Little Liars!
Chcielibyście dowiedzieć się czy przyjaźń jest w stanie przetrwać wszystko? I gdzie właściwie się ona zaczyna i gdzie kończy? Poznajcie Emily, Arię, Spencer i Hannę, które będą musiały przejść test zaufania aby na koniec móc rozwiązać zagadkę, która wydaje się być niemożliwa.
Czy są sekrety,  które mimo niebezpieczeństwa warto zachować?

Jeżeli przeraża Was liczba tomów do przebrnięcia – uspokajam – co cztery część naszej układanki rozwiązuje się na tyle, aby móc zrobić sobie przerwę ;)


13+

 

 

 

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły książkowe

Warto zobaczyć