Warszawa

Polecanki - Marii Gosk na kwiecień

Polecanki - Marii Gosk na kwiecień

Co ciekawego zobaczyć można na księgarskich półkach? Zerkamy tam okiem Marii Gosk i polecamy Wam, jak zawsze, wspaniałe książki.

 

Maria Gosk - manager Księgarni Dwie Siostry (pierwszej stacjonarnej księgarni Wydawnictwa Dwie Siostry). Z wykształcenia polonistka,  obecnie prowadzi zajęcia animacyjne i czytelnicze oraz działania mające na celu popularyzację czytelnictwa wśród młodych czytelników.

 

1/5
1/5
Gili, gili słówka z ostatniej chwili, wyd. Zakamarki

wiek 0+

Kartonikowa nowość dla zupełnych najnajów. Znajdziemy w niej zbiór pierwszych słówek i wyrazów dźwiękonaśladowczych ze słownika malucha, które służą mu do opisania znanych sytuacji – mama, tata, be, am sisiu. Ilustracje stworzył niezrównany Benjamin Chaud, który kolorowe, wyraźne (i wyjątkowo śmieszne!) obrazki umieścił na kontrastowym, białym tle. Duża dawka śmiechu oraz zachęta by wymyślać własne słówka do przedstawionych w książce sytuacji.

2/5
2/5
Wydaje mi się, że widziałem? lwa!, Wyd. Mamania

wiek 0+

Książki autorstwa Lydii Nichols zapraszają do zwariowanej zabawy najmłodszych. Poszukajmy ukrytych w książce zwierzaków – aby udało się je znaleźć musimy przesuwać lub podnieść paluszkami ruchome elementy. Trzeba jednak wytężyć wzrok – niełatwo jest odnaleźć lwa u fryzjera lub między pólkami książek w księgarni, a niedźwiedzia w różnych środkach transportu. Przy okazji ćwiczymy z dziećmi spostrzegawczość i małą motorykę.

3/5
3/5
Teraz będziesz kurą, Wyd. Zakamarki

wiek 3+

Krótka historia o relacjach, jakie panują w rodzeństwie. Dwójka dzieci bawi się we wspólnym pokoju, w pewny momencie starsze z dzieci wymyśla zabawę i nakazując młodszemu: „Teraz będziesz kurą (…) ja jestem wilkiem” . Tylko czy obie strony będą zadowolone z zabawy? Jak czuje się młodsze z rodzeństwa, kiedy nie potrafi wykonać wszystkich poleceń i spełnić oczekiwań starszego? Czy zabawa jest równie udana dla każdego z nich? Świetna książka do rozmowy o empatii i próbie zrozumienia uczuć drugiego dziecka.

4/5
4/5
Ture Sventon w Paryżu, Wyd. Dwie Siostry

wiek 6+

Kolejna, prześmieszna część przygód sepleniącego detektywa Ture Sventona. Tym razem bohater pojechał do Paryża, gdzie postara rozwiązać zagadkę znikającego...zamku! Na początku powieści poznajemy pewną amerykańską milionerkę, która postanawia przyjechać do Francji, by nabyć posiadłość. Szybko znajduje odpowiedni budynek, ale okazuje się że po wpłaceniu zaliczki znika i nieruchomość, i pośrednik. Czy i tym razem to sprawka Wilusia Łasicy? Czy Ture Sventon wyjaśni zamkową zagadkę? Duża dawka śmiechu, szczególnie, gdy do akcji wkracza pan Omar!

5/5
5/5
Przekręt na Van Gogha, Wyd. Widnokrąg

wiek: 10+

Trzymająca w napięciu powieść przygodowa, która wciągnie z pewnością nie tylko młodszych czytelników. Bohaterem książki jest dwunastoletni chłopiec Art. Poznajemy go, gdy siedzi samotnie na ławce w Narodowej Galerii Sztuki w Waszyngtonie. Zupełnie nie pamięta kim jest, nie potrafi odtworzyć żadnych wspomnień, posiada za to niesamowitą wiedzę o sztuce, potrafi opowiedzieć o każdym z mijanych dzieł sztuki oraz o ich twórcach. Umie również szczegółowo wyjaśnić jak sfałszować obraz. Wraz z Camille- niedawną poznaną dziewczyną – próbują dowiedzieć się czegoś o jego przeszłości i… powstrzymać największy przekręt w historii! Dodatkowym atutem książki jest możliwość obejrzenia opisywanych w książce dzieł sztuki – wystarczy mieć urządzenie z aplikacją do skanowania kodów QR!

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły książkowe

Warto zobaczyć