Warszawa

Biblioterapeuci zalecają... w kwietniu

Biblioterapeuci zalecają... w kwietniu

W tym zestawieniu znajdziecie trzy książki, które warto mieć na swoich półkach i korzystać z nich podczas czytania w domu, w czasie zajęć biblioterapeutycznych, lekcji wychowawczych, a nawet zajęć z informatyki. 

 

Zapraszamy do naszej galerii! 

 

Zestawienie przygotowała Lidia Ippoldt - nauczyciel bibliotekarz Biblioteki Pedagogicznej w Skawinie, biblioterapeuta, autorka bajek terapeutycznych i opracowań z zakresu biblioterapii, przewodnicząca Krakowskiego Koła Polskiego Towarzystwa Biblioterapeutycznego.

Biblioterapia jest jednym z działów arteterapii. Wykorzystujące wyselekcjonowane materiały czytelnicze jako pomoce terapeutyczne w medycynie i psychiatrii, a także poradnictwie w rozwiązywaniu problemów osobistych przez ukierunkowane czytanie.

 

1/3
1/3
Eliza Piotrowska, Tupcio Chrupcio. Nie umiem przegrywać, Grupa Wydawnicza Foksal

Kolejna z serii książeczek dla młodszych dzieci o sympatycznej myszce. Tym razem porusza problem przegrywania, z którym często nie umieją sobie radzić dzieci. Lektura nadająca się świetnie do wykorzystania przez wychowawców przedszkoli i rodziców, chcących nauczyć dziecko zdrowej rywalizacji.

2/3
2/3
Zofia Staniszewska, Dzieci w sieci, czyli dobre maniery w internecie, Wydawnictwo Debit

Pozycja dla nieco starszych dzieci (10+) o tym, jak korzystać z internetu, zachowując dobre maniery oraz nie krzywdząc nikogo. To rodzaj poradnika, kiedy nie należy używać telefonu komórkowego, jak chronić się przed hejtem, czy innymi niebezpieczeństwami, jak prowadzić za pośrednictwem internetu kulturalne dyskusji oraz zawierającego szereg innych ważnych wskazówek, nie tylko dla dzieci, ale i dla rodziców. Książka do wykorzystania na lekcjach wychowawczych, zajęciach z elementami biblioterapii, a nawet na lekcjach informatyki.

3/3
3/3
Andrea Schütze, Dlaczego tańczymy ze szczęścia i kipimy ze złości? Historyjki dla ciekawskich dzieci, Prószyński Media

W tej książce chodzi o uczucia: przykrość, wstręt, podniecenie, dumę, współczucie, wstyd, smutek, wściekłość, nadzieję, miłość i podziw. To krótkie opowiadania i wierszyki dla dzieci przedszkolnych i uczniów pierwszych klas szkoły podstawowej, w których poruszane jest wiele ważnych kwestii, takich, jak przyjaźń, opieka i pomoc chorym, czy starszym, sztuce przepraszania, czy jeszcze inne ważne tematy, prowokujące do zajęć biblioterapeutycznych, edukacyjnych i wychowawczych.

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły książkowe

Warto zobaczyć