Warszawa

Młodzież czyta!

Młodzież czyta!

Seria zwiadowcy / John Flanagan

Moje zestawienie przede wszystkim stworzą książki młodzieżowe.

Na początek jedna z bestsellerowych serii „Zwiadowcy”

 

Dlaczego akurat oni? Bo to historie pełne przygód, przyjaźni i ogromnej dawki humoru! Młodzi czytelnicy przede wszystkim mogą z nich wyciągnąć wiele nauk, jednocześnie fantastycznie się przy tym bawiąc. Nie zapominam także o rodzicach, którzy z całą pewnością chętnie podkradną kilka części swoim pociechom! Mnie pochłonęły bez reszty!

11+

 

Czerwień rubinu / Trylogia czasu / Kerstin Gier

Tym razem trylogia!

Podana raczej w dziewczęcym stylu.

 

Czerwień rubinu to książka z gatunku fantasy z elementami historycznymi i delikatnym romansem w tle. Główna bohaterka jest rozbrajająco szczera i w niesamowity sposób potrafi wpadać w tarapaty. Jeżeli dorzucimy do tego umiejętność podróżowania w czasie oraz pewnego niesfornego, acz przystojnego młodzieńca otrzymujemy mieszankę wybuchową! Z całą pewnością polecam każdej czytelniczce, nie tylko tej najmłodszej.

13+

 

Alcatraz kontra bibliotekarze / Brandon Sanderson

Pozostajemy tematycznie w seriach!

 

Jako bibliotekarz nie mogłabym zapomnieć o tej konkretnej opowieści.

Co powiecie na teorię spiskową, w której tymi złymi są właśnie niegodziwi bibliotekarze?

Młody Alcatraz posiada dar i geny, dzięki którym odkrywa od dawna skrywaną prawdę – otóż to właśnie korporacja bibliotekarzy rządzi światem i przeinacza ogólno znane fakty na swoją korzyść! Wszystko jednak można odkryć mając na nosie… okulary ;)

Ogromnie polecam – poczucie humoru wręcz kipi z tej książki!

12+

 

Rywalki / Kiera Cass

Ostatnia seria tego zestawienia – dla nieco starszych czytelniczek.

Książęca opowieść w zupełnie innej formie. Z całą pewnością spodoba się wszystkim fankom dystopii.

Kraj będący światową potęgą słynie z tego, iż partnerkę następcy tronu wybiera się w drodze Eliminacji. Jest to pewnego rodzaju konkurs dla młodych dziewcząt, dzięki któremu mogą wyrwać się z nieprzyjemnej rzeczywistości… 

Wszystko to mimo, że wydawać się może bajeczną opowieścią wcale nią nie jest...  

Dajcie się porwać historii młodej Ameriki, której udało się zostać jedną z wybranych…

14+

 

 

Pogoda dla Puchaczy / Marcin Kozioł, Bartek Jędrzejak

 

Swoje zestawienie chciałabym zamknąć książką dla nieco młodszych czytelników, gdyż tematyką i możliwościami, które stwarza skradła moje serce. Mowa o Pogodzie dla Puchaczy.

Do tej pory powstało wiele książek dla dzieci omawiających pogodę i pory roku oraz różnego rodzaju zjawiska atmosferyczne. Pomyśleć by można było, że trudno będzie wymyślić coś nowego – jednak Bartkowi Jędrzejakowi i  Marcinowi Koziołowi się udało! Przeważyła przede wszystkim interaktywność tej książki i jej przenikanie się z realnym światem.

 

Książki są swego rodzaju zeszytem ćwiczeń, w którym ukryte zostały zagadki. Kolorowe stronice i ilustracje mają ułatwić małym poszukiwaczom zadanie, a kiedy lektura nieco znuży małego czytelnika odsyła do specjalnie przygotowanych filmików w Internecie, aby lepiej przyswoić serwowane dawki informacji!

A wszystko to podane przez uroczą rodzinę sów!  

 

7+

 

 

Aleksandra Barczyk – bibliotekarz z zawodu, wykształcenia i zamiłowania. Autorka i realizatorka scenariuszy zajęć edukacyjnych dla najmłodszych. Współorganizatorka wielu imprez kulturalnych promujących czytelnictwo. Recenzentka książek dla dzieci i młodzieży.

 

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły książkowe

Warto zobaczyć