Moje zestawienie przede wszystkim stworzą książki młodzieżowe.
Na początek jedna z bestsellerowych serii „Zwiadowcy”
Dlaczego akurat oni? Bo to historie pełne przygód, przyjaźni i ogromnej dawki humoru! Młodzi czytelnicy przede wszystkim mogą z nich wyciągnąć wiele nauk, jednocześnie fantastycznie się przy tym bawiąc. Nie zapominam także o rodzicach, którzy z całą pewnością chętnie podkradną kilka części swoim pociechom! Mnie pochłonęły bez reszty!
Tym razem trylogia!
Podana raczej w dziewczęcym stylu.
Czerwień rubinu to książka z gatunku fantasy z elementami historycznymi i delikatnym romansem w tle. Główna bohaterka jest rozbrajająco szczera i w niesamowity sposób potrafi wpadać w tarapaty. Jeżeli dorzucimy do tego umiejętność podróżowania w czasie oraz pewnego niesfornego, acz przystojnego młodzieńca otrzymujemy mieszankę wybuchową! Z całą pewnością polecam każdej czytelniczce, nie tylko tej najmłodszej.
Pozostajemy tematycznie w seriach!
Jako bibliotekarz nie mogłabym zapomnieć o tej konkretnej opowieści.
Co powiecie na teorię spiskową, w której tymi złymi są właśnie niegodziwi bibliotekarze?
Młody Alcatraz posiada dar i geny, dzięki którym odkrywa od dawna skrywaną prawdę – otóż to właśnie korporacja bibliotekarzy rządzi światem i przeinacza ogólno znane fakty na swoją korzyść! Wszystko jednak można odkryć mając na nosie… okulary ;)
Ogromnie polecam – poczucie humoru wręcz kipi z tej książki!
Ostatnia seria tego zestawienia – dla nieco starszych czytelniczek.
Książęca opowieść w zupełnie innej formie. Z całą pewnością spodoba się wszystkim fankom dystopii.
Kraj będący światową potęgą słynie z tego, iż partnerkę następcy tronu wybiera się w drodze Eliminacji. Jest to pewnego rodzaju konkurs dla młodych dziewcząt, dzięki któremu mogą wyrwać się z nieprzyjemnej rzeczywistości…
Wszystko to mimo, że wydawać się może bajeczną opowieścią wcale nią nie jest...
Dajcie się porwać historii młodej Ameriki, której udało się zostać jedną z wybranych…
Swoje zestawienie chciałabym zamknąć książką dla nieco młodszych czytelników, gdyż tematyką i możliwościami, które stwarza skradła moje serce. Mowa o Pogodzie dla Puchaczy.
Do tej pory powstało wiele książek dla dzieci omawiających pogodę i pory roku oraz różnego rodzaju zjawiska atmosferyczne. Pomyśleć by można było, że trudno będzie wymyślić coś nowego – jednak Bartkowi Jędrzejakowi i Marcinowi Koziołowi się udało! Przeważyła przede wszystkim interaktywność tej książki i jej przenikanie się z realnym światem.
Książki są swego rodzaju zeszytem ćwiczeń, w którym ukryte zostały zagadki. Kolorowe stronice i ilustracje mają ułatwić małym poszukiwaczom zadanie, a kiedy lektura nieco znuży małego czytelnika odsyła do specjalnie przygotowanych filmików w Internecie, aby lepiej przyswoić serwowane dawki informacji!
A wszystko to podane przez uroczą rodzinę sów!
Aleksandra Barczyk – bibliotekarz z zawodu, wykształcenia i zamiłowania. Autorka i realizatorka scenariuszy zajęć edukacyjnych dla najmłodszych. Współorganizatorka wielu imprez kulturalnych promujących czytelnictwo. Recenzentka książek dla dzieci i młodzieży.