Warszawa

Biblioterapeuci zalecają...

Biblioterapeuci zalecają...

Członkinie Krakowskiego Koła Biblioterapeutycznego przygotowały listę biblioterapeutycznych lektur dla najmłodszych, kształtujących inteligencję emocjonalną dziecka.

 

Zestawienie przygotowała Lidia Ippoldt - nauczyciel bibliotekarz Biblioteki Pedagogicznej w Skawinie, biblioterapeuta, autorka bajek terapeutycznych i opracowań z zakresu biblioterapii, przewodnicząca Krakowskiego Koła Polskiego Towarzystwa Biblioterapeutycznego. 

 

Biblioterapia jest jednym z działów arteterapii. Wykorzystujące wyselekcjonowane materiały czytelnicze jako pomoce terapeutyczne w medycynie i psychiatrii, a także poradnictwie w rozwiązywaniu problemów osobistych przez ukierunkowane czytanie.

 

1/3
1/3
Anna Llenas, Kolorowy potwór, Wydawnictwo Mamania

Bardzo ważna w życiu dziecka książka, która opowiada o uczuciach. W łatwy, przystępny sposób tłumaczy czym one są, porównując je do różnych zjawisk przyrody. Pozwala kształtować u dziecka inteligencję emocjonalną. Książka może być wykorzystana zarówno przez rodziców, jak i nauczycieli, wychowawców oraz terapeutów.

2/3
2/3
Jo Witek, Christine Roussey, Moje małe strachy. Księga odwagi, Wydawnictwo Mamania

Bardzo ciekawie wydana książka o strachu i jego powodach. Zachęca do sięgnięcia, wyciętymi ?w okładce wielkimi oczami. Towarzyszą one czytelnikowi przez całą książkę, a razem z nimi obawy przed wieloma rzeczami. Niektóre z tych strachów są małe, inne duże. Co ważne, ze wszystkimi można sobie poradzić, wołając na pomoc rodziców lub zamykając oczy. Książka ważna dla rodziców ?i biblioterapeutów.

3/3
3/3
Jo Witek, Christine Roussey, W moim małym sercu. Księga uczuć, Wydawnictwo Mamania

Książka z wyciętym, wielokolorowym sercem, w którym mieszczą się nasze uczucia: radość, złość, smutek, strach. Lektura prowokująca rodzica bądź nauczyciela do rozmowy z dzieckiem o emocjach – tych chcianych i niechcianych. Każde z uczuć jest przedstawione innym kolorem, bo mieszka ?w wielobarwnym ogrodzie naszego serca. Książka polecana na warsztaty bajkoterapeutyczne.

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły książkowe

Warto zobaczyć