Warszawa

Polecanki - Ewa Popielarz

Polecanki - Ewa Popielarz

Polecanki, czyli książki polecane przez zaprzyjaźnione z naszym portalem mamy, księgarki, miłośniczki literatury dla dzieci.

 

Zestawienie przygotowała Ewa Popielarz - mama czworga, redaktor i copywriter. W pracy czyta na zlecenie dorosłych, w czasie wolnym czyta na prośbę dzieci.

https://ewapopielarz.pl
https://www.facebook.com/popielarzewa


 

 

1/5
1/5
Aleksandra Maxeiner, To wszystko rodzina, wyd. Sam

Książka, która prezentuje różne modele rodzin. Bez wartościowania – po prostu nazywając rzeczy po imieniu. Rodziny po rozwodzie, patchworkowe, wielodzietne, adopcyjne, a także ich zwyczaje – codzienne aktywności, domowe przezwiska, ulubione zajęcia. I choć nie wszystkie te sytuacje są dla dziecka komfortowe, to żadna z nich nie jest gorsza od innych.

2/5
2/5
Rafał Skarżycki, Tymek i Mistrz, wyd. Kultura Gniewu

Powiadają, że gdyby Terry Pratchett napisał Harry’ego Pottera, to wyszedłby mu Tymek i Mistrz. Młody pretendent do świata magii, Tymek, trafia pod skrzydła Mistrza, którego umiejętności są – mówiąc delikatnie – lekko szemrane. I nawet jeśli wielokrotnie okaże się, że to spryt i zdrowy rozsądek mają większe znaczenie niż magia, to jednego można być pewnym – będzie śmiesznie.

3/5
3/5
Anna Taraska, Kropka z Błędem, wyd. Dwie Siostry

Kropka jest okrągła i mieszka w zeszycie w trzy linie. Jak dorośnie, może przejdzie do zeszytu w kratkę, a może nawet do pustego. Na razie jednak żyje sobie beztrosko, miewając różne przygody. Jak wtedy, kiedy wyruszyła na poszukiwania swojego przyjaciela – Błęda. Zabawna historia z ukrytymi między liniami żartami specjalnie dla rodziców. Nie sposób się przy niej nudzić.

4/5
4/5
Katharina van der Gathen, Odpowiedz mi!, wyd. Dwie Siostry

Zbiór 99 odpowiedzi na intymne pytania zadawane przez dzieci. To książka przede wszystkim dla… dorosłych, którzy mogą się dzięki niej nauczyć, jak rozmawiać o seksualności ze swoimi pociechami. Odpowiedzi są zwięzłe, poparte naukową wiedzą, nienasączone światopoglądem. Nie wszystkie trzeba od razu czytać przedszkolakom, ale warto mieć tę książkę pod ręką, gdy dzieci zaczną pytać. A zaczną.

5/5
5/5
Tomasz Samojlik, Ambaras, wyd. Agora

Historia małego wilczka, który jest inny. Ambaras urodził się mały i słabowity, a do tego pozbawiony węchu, najważniejszego atrybutu przedstawicieli jego gatunku. Książka to historia zmagań z własną odmiennością, a zarazem opowieść o pięknej przyjaźni i przezwyciężaniu barier i stereotypów. Jak zawsze u Tomasza Samojlika wszystko okraszone faktami z życia wilczej watahy.

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły książkowe

Warto zobaczyć